Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12301
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MIŁKÓW: Koncert z serca płynący

Czwartek, 18 grudnia 2008, 13:02
Aktualizacja: 13:19
Autor: Angela
MIŁKÓW: Koncert z serca płynący
Fot. Angela
Niezapomniane chwile przeżyli wczoraj pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej Junior w Miłkowie, którym koncertowali na skrzypach Urszula i Andrzej Gniewkowie z Fundacji „Karkonosze – muzyka serc” z towarzyszeniem chóru „Światło serca”. Nie zabrakło kolęd, które śpiewali również pensjonariusze.

Dom Pomocy Społecznej Junior w Miłkowie to ośrodek stałego pobytu dla chłopców i mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu od umiarkowanego do znacznego. Obecnie przebywa tam ponad sto osób w wieku od siedmiu do 57 lat. Większość z nich mieszka tu bez kontaktu z rodziną, nawet w okresie świąt. Takie spotkania z kulturą to dla wielu głębokie i niezapomniane przeżycie, a także chwila oderwania się od codzienności i problemów związanych z niepełnosprawnością.

- Z pewnością otworzyło to naszych mieszkańców i przybliżyło ich do nadchodzących świąt. Około siedemdziesiąt procent moich pensjonariuszy na stałe zostanie w ośrodku, bo nie ma rodzin lub rodziny się nimi nie interesują. Był to dla nich swoisty prezent świąteczny, który na długo pozostanie w ich pamięci - mówił Leonard Jaskółowski, dyrektor ośrodka.

Inicjatorem spotkania jest Teresa Mach, serdeczna przyjaciółka Gniewków, która wspólnie z dyrektorem placówki zaprosiła artystów.
- Ja nie śpiewam, bo mnie pan Bóg nie obdzielił głosem, ale wykonawcy są moimi przyjaciółmi i pomyślałam, że dobrym pomysłem będzie ich zaproszenie do ośrodka. Zachwycony pomysłem był również dyrektor ośrodka – powiedziała Teresa Mach

Podczas koncertu skrzypcowego pensjonariusze słuchali muzyki z otwartymi ustami. Reagowali z wielką spontanicznością i ogromna radością. Natomiast kolędy odśpiewane przez chór „Światło serc” mieszkańcy ośrodka , pod przewodnictwem dyrygenta Andrzeja Gniewka, żywo wsparli swoimi głosami. Na koniec wszyscy obdarowani zostali słodyczami. Za koncert i przybycie pensjonariusze dziękowali jak umieli, przytulając się do artystów, gratulując i życząc radosnych świąt.
- To jest nie pierwszy taki koncert, kiedy gramy w ośrodkach m.in. niepełnosprawnych, wiejskich szkołach, domach opieki, czyli tam, gdzie z muzyką przyjeżdża niewielu – mówią Urszula i Andrzej Gniewkowie - Jesteśmy chórem „Światło serca” i jak widać, to co od siebie daliśmy i chcieliśmy przekazać, całym sercem zostało odebrane przez ludzi, którzy mimo swojej niepełnosprawności potrafili odnaleźć radość wspólnego śpiewania, przebywania i słuchania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
991
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group