Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5500
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koncert pasyjny w Pałacu Staniszów

Wtorek, 15 marca 2016, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Manu
Region: Koncert pasyjny w Pałacu Staniszów
Fot. Archiwum Organizatora
25 marca (w piątek) o godz. 18.00 w Sali Balowej Pałacu Staniszów, w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie, rozpocznie się koncert pasyjny w wykonaniu wybitnej sopranistki Anny Patrys. Przy fortepianie zasiądzie Róża Wysocka. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów. Ilość miejsc ograniczona. Cena biletu: 35 zł.

W programie koncertu m.in.: Gustav Mahler - “Kindertotenlieder” (Treny na śmierć dzieci) oraz Franciszek Schubert - jeden z najsłynniejszych cykli pieśni romantycznej “Winterreise” (Zimowa podróż).

Pochodząca z Jeleniej Góry Anna Patrys, jest interpretatorką muzyki współczesnej oraz śpiewaczką oratoryjno-kantatowa, laureatką Universal Music Award oraz Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Wokalnego, zwyciężczynią jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wokalnych Elisabeth Connell Prize w Australii i jedyną Polką, która zdobyła Grand Prix konkursu im. Elizabeth Connell w Sydney. Artystka także podbiła serca telewidzów i jurorów w czwartym odcinku popularnego show “Mam Talent!”. Anna Patrys to jedna z najwybitniejszych śpiewaczek barokowych w Polsce. Dysponuje rozległą 3,5 oktawową skalą głosu, niezwykłą biegłością, znakomitą techniką wokalną oraz unikalną ciemną barwą.

Róża Wysocka to absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Włodzimierza Obidowicza. Jest solistką i akompaniatorem. Współpracuje na stale z Orkiestrą Dolnośląska, wykonując partie fortepianu, celesty i klawesynu oraz z wieloma zespołami kameralnymi, koncertującymi na terenie kraju i za granicą. Przez długi czas współpracowała jako pianistka z Liniami Morskimi “Carnival Cruise Line” oraz “Fred Olsen Cruise Line” w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Bliższe informacje – tel.: 75–755–84–45, e–mail: fundacja@palacstaniszow.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group