Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 5399
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koncert organowy Marcina Armańskiego w Kościele Zbawiciela

Sobota, 30 lipca 2011, 8:43
Aktualizacja: 11:08
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Koncert organowy Marcina Armańskiego w Kościele Zbawiciela
Fot. Archiwum
W niedzielę (31 lipca) w Kościele Zbawiciela kolejna odsłona Cieplickich Koncertów Organowych. Przed publicznością wystąpi sam kierownik artystyczny Marcin Armański.

Niezwykły talent tego kantora ewangelickiego Kościoła Pokoju p.w. Trójcy Świętej w Świdnicy i wrocławskiego kościoła ewangelicko-reformowanego oraz nauczyciela gry na organach wałbrzyskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki i w świdnickiej Państwowej Szkole Muzycznej stanowi gwarancję wieczoru pełnego artystycznych wrażeń.

Marcin Armański gra na organach, klawesynie i fisharmonii. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Ten absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2002-09 - 2007-07) w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i Marka Pilch, pochodzi z Kielc, gdzie rozpoczął naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem ks. Zbigniewa Rogali i ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Ludomira Różyckiego w klasie fortepianu. Uczęszczał do Salezjańskiego Liceum Muzycznego w Lutomiersku w klasie organów Michała Olszewskiego (1998-2002).

Jest laureatem trzeciej nagrody w Konkursie Muzyki Organowej w Rumii (2000) i dwóch nagród za kompozycje na organy w Legnicy (2001). W 2007 roku nagrał płytę na organy Ewangelickiego Instytutu Muzyki Sakralnej we Wrocławiu będącą pierwszą częścią serii „Schlesische Orgellandschaft”.

Repertuar koncertu: Johann Sebastian Bach – Concerto C-dur BWV 595, Jesu Bleibet Meine Freude BWV 147, Fuga Gigue BWV 577, César Franck - Prière cis-moll op. 20, Josef Gabriel Rheinberger – Cantilena z Sonaty 11, John Stanley – Voluntary VIII a-moll.

Koncert organowy Marcina Armańskiego w niedzielę o godz. 19.15 w Kościele Zbawiciela przy pl. Piastowskim 18. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group