Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8506
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert organowy Jana Bokszczanina w Cieplicach – już dzisiaj

Niedziela, 3 sierpnia 2014, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: Manu
Jelenia Góra: Koncert organowy Jana Bokszczanina w Cieplicach – już dzisiaj
Fot. BM
W niedzielę (3 sierpnia) o godz. 19.15 w Kościele Zbawiciela trzecia odsłona XII Cieplickich Koncertów Organowych. Przed publicznością zaprezentuje się Jan Bartłomiej Bokszczanin, znakomity organista z Warszawy. Wstęp wolny.

Jan Bartłomiej Bokszczanin (ur. 4 września 1974 w Astrachaniu w Rosji) edukację w zakresie gry na organach rozpoczął w warszawskiej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w klasie organów Magdaleny Czajki. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joachima Grubicha (2000). Był stypendystą doktoranckim w Uniwersytecie Północnego Teksasu w Denton w stanie Teksas, w hrabstwie Denton (USA) w klasie organów Jesse E. Eschbacha (2002-2003). W roku 2006 uzyskał tytuł doktora sztuki.

Artysta uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich ucząc się u takich pedagogów jak: Guy Bovet (w Szwajcarii), James David Christie (w Stanach Zjednoczonych), Aleksander Fisejski (w Rosji), Bernhard Hass (w Niemczech), Zsigmont Szathmary (na Węgrzech) i Harald Vogel (w Niemczech). Koncertuje w Polsce i poza granicą kraju, m.in. w Białorusi, Danii, Finlandii, na Litwie, w Niemczech, Rosji oraz Stanach Zjednoczonych.

Ma na swoim koncie wiele nagrań CD dla wytwórni płytowych: Acte Prealable (“Marian Sawa I” - AP0030, “Marian Sawa III” - AP0081, “Marian Sawa IV” - AP0093 i “Dedykowane św. Hubertowi” – AP0116), Hi-Fi i Muzyka - ARMS Records, DUX oraz Musica Sacra (MSE 008, MSE 015).

Jest także autorem książki “Geneza i tradycje rosyjskiej muzyki organowej”, wydanej w listopadzie 2001, a także redaktorem kilku dodatków nutowych zamieszczonych w periodyku “Liturgia Sacra” i autorem wydania zbioru: “7 utworów na organy” Mariana Sawy (wyd. Polihymnia w Lublinie) . Od roku jest członkiem Zarządu Towarzystwa im. Mariana Sawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group