Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8030
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert miłosierdzia na bruku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 7 września 2009, 8:36
Aktualizacja: 8:38
Autor: rylit
Fot. TEJO
W niedzielne popołudnie na jeleniogórskim rynku wystąpił niemiecki zespół „Open Theaven”. Pewno bardziej dociekliwi zastanawiali się gdzie, bo jeszcze w południe nie było sceny. A jednak koncert się odbył. Muzycy rozłożyli się bezpośrednio na bruku.

Ten niekonwencjonalny występ, który się odbył w niedzielę 6 września 2009 roku, na jeleniogórskim rynku zaintrygował nieliczną publiczność, która zgromadziła się początkowo koło zespołu.
Piątka muzyków: Detlef i jego żona Babett oraz Lydia, Klaudia i Tobias, koncertowali wprost na ulicy. Wokaliści poruszali się swobodnie wśród gromadzącej się coraz większej publiki. Praktycznie każdy mógł stanąć na fikcyjnej scenie.

Istniejący już pięć lat zespół przyzwyczajony do tego typu występów wśród więźniów, bezdomnych, bezrobotnych i chorych, niosący swoimi rokowymi koncertami wartości chrześcijańskie, próbował wciągnąć jeleniogórską publiczność do wspólnej zabawy.

Mimo barier językowych pokonanych dzięki tłumaczce, udało się w końcu namówić kilaku jeleniogórzan do wspólnego konkursu wokalnego, polegającym na wykonaniu krótkiego fragmentu znanego przeboju wraz z zespołem. Nagrodą była płyta CD zespołu. Jurorami –zgromadzona publiczność.

W czasie trwania koncertu można było przyozdobić twarz różnymi malunkami. Zespół podszedł do swojego występu bardzo żywiołowo i emocjonalnie dając z siebie wszystko wciągając do zabawy coraz to bardziej ośmieloną publiczność. Repertuar to ich własne kompozycje w stylu rocka lat 80 i 90 przeplatane największymi hitami tamtej muzyki. Muzycy występują często za darmo niosąc miłość Boga i miłość człowieka do człowieka.
Zespól może koncertować i podróżować dzięki sponsorom i prywatnym darowiznom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 7-09-2009 13:37
życzę wtrwałosci
~ 7-09-2009 14:42
Czyli, jak wynika z kontekstu, zespół jest przyzwyczajony do grania wśród bezdomnych, chorych itp. i dlatego czuł się swobodnie wśród jeleniogórzan? No to gratuluję... Miasto bezdomnych?
~LibeR 7-09-2009 15:19
Mam pytanie.... Dlaczego nie wspomniano o występie występnie Bęsia i Mara (dla których jak największy szacunek), którzy prezentowali się wykonując ,,RAP CHRZEŚCIJAŃSKI''....?? Według mnie to właśnie ich występ przyciągnął dużo większą ilość widzów niż koncert niemieckiej grupy...
~psssssssssssyt 7-09-2009 18:19
| ~LibeR
~jeż 7-09-2009 19:44
to było sympatyczne i bez " obstawy" Straży Miejskiej i Policji
~syla 8-09-2009 0:24
Brawo dla autora artykułu!!!...zespół przyzwyczajony do TEGO TYPU występów wśród więźniów,bezdomnych,bezrobotnych i chorych.... Brawo za ładny opis jelenigórzan!!! Zacznij myśleć trochę jak coś piszesz....chory,bezdomny i mam nadzieję niedługo bezrobotny ośle!!!
~kasjer dotacyjny 8-09-2009 3:31
Kto dostaje najwięcej dotacji - kultura i sport. NIE MA NIC ZA DARMO panie pisarczyku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group