Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8388
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koncert miłosierdzia na bruku

Poniedziałek, 7 września 2009, 8:36
Aktualizacja: 8:38
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Koncert miłosierdzia na bruku
Fot. TEJO
W niedzielne popołudnie na jeleniogórskim rynku wystąpił niemiecki zespół „Open Theaven”. Pewno bardziej dociekliwi zastanawiali się gdzie, bo jeszcze w południe nie było sceny. A jednak koncert się odbył. Muzycy rozłożyli się bezpośrednio na bruku.

Ten niekonwencjonalny występ, który się odbył w niedzielę 6 września 2009 roku, na jeleniogórskim rynku zaintrygował nieliczną publiczność, która zgromadziła się początkowo koło zespołu.
Piątka muzyków: Detlef i jego żona Babett oraz Lydia, Klaudia i Tobias, koncertowali wprost na ulicy. Wokaliści poruszali się swobodnie wśród gromadzącej się coraz większej publiki. Praktycznie każdy mógł stanąć na fikcyjnej scenie.

Istniejący już pięć lat zespół przyzwyczajony do tego typu występów wśród więźniów, bezdomnych, bezrobotnych i chorych, niosący swoimi rokowymi koncertami wartości chrześcijańskie, próbował wciągnąć jeleniogórską publiczność do wspólnej zabawy.

Mimo barier językowych pokonanych dzięki tłumaczce, udało się w końcu namówić kilaku jeleniogórzan do wspólnego konkursu wokalnego, polegającym na wykonaniu krótkiego fragmentu znanego przeboju wraz z zespołem. Nagrodą była płyta CD zespołu. Jurorami –zgromadzona publiczność.

W czasie trwania koncertu można było przyozdobić twarz różnymi malunkami. Zespół podszedł do swojego występu bardzo żywiołowo i emocjonalnie dając z siebie wszystko wciągając do zabawy coraz to bardziej ośmieloną publiczność. Repertuar to ich własne kompozycje w stylu rocka lat 80 i 90 przeplatane największymi hitami tamtej muzyki. Muzycy występują często za darmo niosąc miłość Boga i miłość człowieka do człowieka.
Zespól może koncertować i podróżować dzięki sponsorom i prywatnym darowiznom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1204
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group