Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11446
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert inaugurujący VI Konkurs Chopinowski dla Dzieci

Wtorek, 11 listopada 2014, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Manu
Jelenia Góra: Koncert inaugurujący VI Konkurs Chopinowski dla Dzieci
Fot. Organizatorzy
W nadchodzący piątek (14.11.) o godzinie 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się koncert inaugurujący VI Międzynarodowy Konkurs Chopinowski dla Dzieci w wykonaniu jeleniogórskiej Orkiestry Symfonicznej, pod dyrekcją Tomasza Bugaja, oraz z udziałem jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich pianistów Piotra Palecznego oraz 16–letni pianista Piotr Pawlak. Cena biletu: 30 zł lub 40 zł (w zależności od sektora).

W programie: Ignacy Feliks Dobrzyński – Uwertura do opery Monbar czyli Flibustierowie op. 30, Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11 oraz Sergiusz Rachmaninow – II Koncert c-moll op. 18.

Piotr Pawlak (ur. w 1998 roku w Gdańsku) w wieku 6. lat rozpoczął naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu mgr Ewy Włodarczyk. Od września 2009 r. jest uczniem prof. Waldemara Wojtala. Gra również na organach i komponuje.
Jest laureatem I nagrody VII Konkursu Pianistycznego Uczniów Szkół Muzycznych II st. EPTA w Krakowie (2012) oraz laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: Grand Prix na X Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie (2013), I nagroda na Konkursie EPTA “Les Rencontres Internationales des Jeunes Pianistes” w Grez-Doiceau/Belgia (2012), I nagroda oraz nagroda Konserwatorium „Pablo Sarasate” w Pampelunie na XX Konkursie Fryderyka Chopina w Szafarni (2012), I nagroda na V Konkursie Chopinowskim w Jeleniej Górze (listopad 2011), II nagroda na IV Konkursie „Chopin +......” w Budapeszcie (2012), III nagroda na XII Konkursie „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie (2013). Koncertował w Polsce i zagranicą, m. in. w Hiszpanii, Niemczech, na Litwie, w Gruzji oraz Danii. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Woj. Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska, a od roku 2009 - Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Zadanie realizowane z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Edukacja, Priorytet Edukacja Kulturalna. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group