Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9009
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert charytatywny z K. Cugowskim i synami

Poniedziałek, 3 grudnia 2018, 8:13
Aktualizacja: Wtorek, 4 grudnia 2018, 15:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koncert charytatywny z K. Cugowskim i synami
Fot. Tomek Raczyński
Wypełniona po brzegi hala przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze gościła wczoraj (2.12) niezwykłych artystów. Na scenie zaprezentowali się finaliści festiwalu "Zaczarowanej Piosenki" oraz Krzysztof Cugowski z Tomaszem Kałwakiem i zespół Bracia. Tradycyjnie, koncert charytatywny "Zaczarowane święta" był połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Na początek imprezy na scenie pojawiły się dzieci z Akademii Happy Kids, które zaśpiewały miks piosenek w języku angielskim, polskim i hiszpańskim. Następnie serca publiczności zdobyły dzieci i młodzież z Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa oraz Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze.

W ramach występów finalistów i finalistek festiwalu Anny Dymnej, którzy pojawili się w hali przy ul. Złotniczej byli: Urszula Czerwiec, Maksymilian Szestak, Julia Zawrzykraj, Nicola Jodko, Zuzia Raducka i Karolina Bochen.

To wspaniała inicjatywa. Śpiewanie to moje hobby – powiedziała Urszula Czerwiec, jedna z finalistek „Zaczarowanej piosenki”, która wystąpiła w Jeleniej Górze.

Wśród beneficjentów tegorocznej edycji „Zaczarowanych świąt” znalazło się Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Mocni”.

Zajmujemy się aktywizacją osób niepełnosprawnych i chcielibyśmy stworzyć im różne warsztaty, przede wszystkim rękodzielnicze – powiedziała Izabela Mikołajczyk, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Mocni” z Gryfowa Śląskiego. - To niesamowita inicjatywa, wspaniali ludzie, atmosfera i gwiazdy wielkiego formatu – dodała I. Mikołajczyk.

W trakcie imprezy podziękowano również osobom i instytucjom, które wsparły szczytną inicjatywę koncertu charytatywnego, a gwiazdami wieczoru byli: Krzysztof Cugowski, któremu towarzyszył pianista Tomasz Kałwak oraz zespół Bracia!

Organizatorem koncertu była Telewizja Dami, zaś partnerem głównym Fundacja Tauron. Współorganizatorami byli: Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Przyjacielem akcji była Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, zaś partnerem Rotary Club Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

41
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
2
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group