Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7187
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Komunikacja na Dolnym Śląsku. Inwestycje konieczne

Sobota, 25 lutego 2012, 9:50
Aktualizacja: 9:51
Autor: Es
DOLNY ŚLĄSK: Komunikacja na Dolnym Śląsku. Inwestycje konieczne
Fot. RED
Podczas wczorajszego posiedzenia Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, które odbyło się w Lubinie, na wniosek posłanki okręgu jeleniogórsko–legnickiego PiS Marzeny Machałek, przyjęto stanowisko w sprawie koniecznych inwestycji komunikacyjnych w regionie.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości wzywają Rząd RP do budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku Nowa Sól – Legnica – Bolków – Lubawka. Ta inwestycja pozwoli na skomunikowanie Kotliny Jeleniogórskiej z autostradą A4 oraz włączenie całego regionu jeleniogórsko-legnickiego do sieci transportowej północ – południe Europy.

- Władze lokalne oparły wszystkie strategie rozwojowe na wizji budowy tej trasy, wydatkowały także ogromne pieniądze na przygotowanie się do jej powstania. Każdy rok zwłoki w realizacji trasy S3 to wzrost bezrobocia i utracone nadzieje na wyjście z zapaści gospodarczej – czytamy w stanowisku.

Prawo i Sprawiedliwość domaga się także dalszej modernizacji linii kolejowej 274 na odcinku Wrocław – Jelenia Góra. Wykonanie inwestycji na tej trasie pozwoli na przywrócenie komunikacji pasażerskiej Kotliny Jeleniogórskiej z resztą kraju. Połączenia zostały ograniczone w ciągu ostatnich lat w związku ze złym stanem infrastruktury technicznej.

- Modernizacja linii wpłynie na turystyczne uatrakcyjnienie całego regionu. Umożliwi także skuteczniejszy wywóz surowców i kopalin z tej części kraju, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego – uważają parlamentarzyści PiS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group