Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6555
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Komu przychodnia w Karpaczu?

Środa, 11 listopada 2009, 8:31
Aktualizacja: 8:40
Autor: Ania
REGION: Komu przychodnia w Karpaczu?
Fot. ......
Samorząd chce przejąć od starostwa ośrodek zdrowia. Na chęciach może się skończyć, ponieważ powiat zamierza na sprzedaży obiektu zarobić około półtora miliona złotych. Zainteresowanych taką transakcją brak.

Budynek jest w fatalnym stanie, a przychodnia nie spełnia standardów unijnych. Dlatego tez niezbędna jest modernizacja, dzięki której w dalszym ciągu będzie można prowadzić w nim działalność medyczną.

Samorządowcy Karpacza tłumaczą, że są w stanie wyremontować obiekt i sprawić, że w mieście pod Śnieżką będzie ośrodek zdrowia z prawdziwego zdarzenia. Chcieliby więc, żeby starostwo po prostu przekazało Karpaczowi ten budynek. Według nich w ten sposób zyskaliby przede wszystkim mieszkańcy, którzy od lat korzystają z usług przychodni. Znajduje się ona w niedalekiej odległości od przystanku autobusowego. Nie ma także problemu z dotarciem do niej z centrum miasta.

Z drugiej strony starostwo powiatowe chciałoby zarobić na sprzedaży obiektu. Nic w tym dziwnego skoro budżet powiatu jest skromny, a wykonanie większości inwestycji związane jest z pozyskiwaniem funduszy z zewnątrz. Ostatni przetarg zakończył się jednak fiaskiem, bo nikt budynku nie chciał kupić.

Jedynym zainteresowanym, jak do tej pory było Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu, obecny dzierżawca obiektu. Wycofało się ono z wcześniejszego przetargu ze względu na zbyt dużą cenę sprzedaży obiektu, wynosiła ona początkowo dwa miliony złotych.

Kolejny przetarg odbędzie się najprawdopodobniej w grudniu. Wtedy też dowiemy się, kto przejmie przychodnię. Pewne jest jednak to, że w budynku będzie prowadzona działalność medyczna, co jest zagwarantowane zapisem w planie zagospodarowania przestrzennego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1152
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group