Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6174
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komu Miasto wynajmie korty przy Sudeckiej?

Środa, 31 sierpnia 2016, 10:07
Aktualizacja: Czwartek, 1 września 2016, 8:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Komu Miasto wynajmie korty przy Sudeckiej?
Fot. Przemek Kaczałko
Zbliża się kolejny okres, w którym użytkowanie kortów tenisowych „pod chmurką” stanie się niemożliwe. W poprzednich latach przy ul. Sudeckiej namiot stawiał Janusz Lewiński z Klubu Tenisowego Jelenia Góra, ale tym razem pojawił się drugi podmiot, który jest zainteresowany tym samym placem.

Sprawą wynajęcia kortów na okres zimowy zajmowali się radni z Komisji Sportu Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Radni podkreślali kiepski stan obiektu przy ul. Sudeckiej, ubolewając, że oprócz bieżących prac, mających na celu utrzymanie w stanie używalności kortów tenisowych, brakuje inwestycji poprawiających infrastrukturę. Janusz Lewiński informował, że hala balonowa, w którą zainwestował jest warta 200-300 tysięcy złotych i oczekuje umowy na dłuższy termin niż jeden sezon. - Co roku umowa jest odnawiana, a ja nie wiem na czym stoję – mówił trener tenisa, którego wychowankami są drużynowe mistrzynie Polski juniorek. Zainteresowanie umową zgłosił też inny podmiot, przez co potrzebne jest określenie kryteriów wyboru, bowiem przedsiębiorcy nie wyobrażają sobie, aby obok siebie mogły funkcjonować dwie hale balonowe.

- Wnioskujemy zatem do prezydenta (jako Komisja Sportu – dop. red.), żeby przedstawiono kryteria wyboru – powiedział Piotr Miedziński, przewodniczący Komisji. - Dopilnujemy, żeby konkurencja była czysta, przejrzysta – dodał Leszek Wrotniewski.

- Z oczywistych względów nie uczestniczyłem w posiedzeniu tej komisji i z oczywistych względów nie będę uczestniczył – podkreślił wiceprezydent Piotr Paczóski, założyciel Klubu Tenisowego Jelenia Góra. - Nie chciałbym, aby powstała jakakolwiek aura, iż jestem stronnikiem jednej lub drugiej strony. Jestem stronnikiem konstruktywnego rozwiązania – stwierdził Piotr Paczóski. - Miejmy nadzieję, że wkrótce powstanie koncepcja dotycząca kortów i oferenci przedstawią takie propozycje, które będą do zaakceptowania przez Miasto – dodał wiceprezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group