Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7731
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Komputeryzacja janowickiego szpitala

Poniedziałek, 8 czerwca 2015, 8:38
Aktualizacja: 8:43
Autor: S–JW
Janowice Wielkie: Komputeryzacja janowickiego szpitala
Fot. Archiwum Szpitala
Zespół Profilaktyki i Rehabilitacji w Janowicach Wielkich SPZOZ podpisał 2 czerwca umowy na „Dostawę sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz dostawa oprogramowania HIS wraz z jego wdrożeniem w ramach projektu Dolnośląskie e–zdrowie, etap 3 elektroniczna dokumentacja medyczna”. Wykonawcami będą: Asseco Poland firma CompuGroup Medical Polska. Wszystkie prace winny zostać wykonane w ciągu pięciu miesięcy.

- Nasz szpital w powyższym przetargu występował i umowę podpisał w ramach konsorcjum wraz z innymi podmiotami, tj. 4 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ, Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu oraz Specjalistycznym Szpitalem Ginekologiczno-Położniczym im. E. Biernackiego w Wałbrzychu. Wartość podpisanych umów to blisko 500 tys. złotych – informuje Hubert Papaj, dyrektor Zespołu Profilaktyki i Rehabilitacji w Janowicach Wielkich.

- Korzyści z realizacji projektu e-zdrowie to: obniżenie kosztów funkcjonowania szpitala - realizowany projekt umożliwi sprawniejszą pracę personelu medycznego, ale także zwiększy jego efektywność, co będzie miało wpływ na świadczone przez niego usługi, podniesienie jakości obsługi pacjenta - wdrożenie projektu umożliwi znaczną poprawę oferowanych dotychczas usług w zakresie opieki zdrowotnej, a także skróci czas na realizację poszczególnych czynności związanych z obsługą procesu leczniczego, poprawa dostępności do danych medycznych, zwiększenie skuteczności leczenia poprzez bieżący, ciągły dostęp do dokumentacji medycznej pacjentów, możliwy dzięki świadczeniu opieki zdrowotnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz zwiększenie bezpieczeństwa informacji poprzez uruchomienie dodatkowego repozytorium oraz szyfrowanie danych i kanałów transmisji - wylicza.

W ramach dostawy sprzętu komputerowego rozbudowana zostanie serwerownia, wykonana zostanie sieć teleinformatyczna oraz zakupione zostaną m. in. serwery, kilkadziesiąt sztuk sprzętu komputerowego, tablety, switche, router, itd.

HIS - Zintegrowany Szpitalny System Informacyjny - to system mający na celu archiwizację, przetwarzanie i udostępnianie danych związanych z realizacją procesu diagnostyczno-terapeutycznego. Jest to fundament, który integruje i łączy w sobie rozmaite aplikacje służące bieżącemu funkcjonowaniu szpitala, takie, jak: finanse, księgowość, kadry jak również część służącą do obsługi pacjenta.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniu pacjentów podpisana została również umowa z firmą zewnętrzną na montaż w salach chorych odbiorników telewizyjnych oraz na dostępu do internetu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na latach 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1109
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group