Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7020
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komputery dla osób niepełnosprawnych

Piątek, 6 maja 2016, 7:59
Aktualizacja: 8:03
Autor: KSON
Jelenia Góra: Komputery dla osób niepełnosprawnych
Fot. Archiwum KSON–u
Po raz drugi fundacja Banku Zachodniego imienia Stefana Bryły przekazała kilkanaście kompletnych komputerów Karkonoskiemu Sejmikowi Osób Niepełnosprawnych. Ten z kolei komputerami obdarował przedszkola, szkoły organizacje pozarządowe oraz osoby niepełnosprawne.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych od początku swojej działalności wspiera osoby potrzebujące zarówno poprzez przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego, zbiórkę pieniędzy w ramach 1 procenta podatku czy właśnie dzięki fundacjom współpracującym z jeleniogórską organizacją. Tym razem rozdysponowano 10 pięcio- i sześcioletnich PC-tów z wgranym systemem operacyjnym oraz wyposażeniem takim, jak: myszka, klawiatura i monitor.

- To dla nas drugie już wyróżnienie przez fundację Banku Zachodniego. Wszyscy wiemy, że dzisiaj ciężko jest funkcjonować bez komputera, ale proszę mi uwierzyć, że wśród nas jest dużo takich osób, które nie mają dostępu do wirtualnego świata. Dużą rolę odegrał nasz wolontariusz informatyk Łukasz Czarnecki, który sprawdził i dostosował PC-ty do potrzeb obdarowanych - mówi Waldemar Wiśniewski, wiceprezes KSON-u.

Po dwa komputery trafiły do Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14, Szkoły Specjalnej w Jeleniej Górze, Organizacji Pozarządowych czyli Karkonoskiej Akademii Aktywnych Seniorów i Karkonoskiego Klubu Seniora i Wolontariusza oraz po jednym dla czterech rodzin, w której jest osoba niepełnosprawna.

- Na początku komputery będą służyły najstarszym dzieciom, które mają problemy z koordynacją ruchową - mówi Joanna Konopka, dyrektor Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze. - Sprzęt przyda się także dzieciom, które mają problemy ze wzrokiem czy po prostu z pisaniem. Komputery będą również wykorzystywane w terapii zajęciowej – dodaje.

- Dla nas jest to skok w przyszłość - mówi Jakub, który uczęszcza do Szkoły Specjalnej. - Teraz będziemy mogli bez problemu rysować w poincie, pisać w Wordzie i innych programach, które po uruchomieniu starych szkolnych komputerów po prostu się zawieszały! To dla nas uczniów bardzo dobra wiadomość – podkreśla.

To nie koniec prezentów, które w tym roku zamierza przekazać potrzebującym Karkonoski Sejmik. Wkrótce sześć kolejnych osób otrzyma sprzęt komputerowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group