Jelenia Góra: Kompromitacja na początek

Sobota, 22 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 22 lipca 2006, 15:23
Autor: Agnieszka Rafińska
Wczoraj po raz pierwszy grę kontrolną przeprowadzili piłkarze drużyny KS Karkonosze. Rywalami jeleniogórzan był spadkowicz z trzeciej ligi, Flota Świnoujście. Niestety nasza drużyna przegrała to spotkanie aż 1:8! Jedyną honorową bramkę zdobył, po rzucie karnym, Tomasz Malinowski.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gości, którzy byli lepsi od naszego zespołu we wszystkich możliwych formacjach. Składne akcje i umiejętna gra w obronie, dała Flocie prowadzenie do przerwy 7:0! Drużyna Karkonoszy, w tym dniu prowadzona przez Piotra Lizaka, nie potrafiła stworzyć przez pierwsze czterdzieści pięć minut ani jednej groźnej sytuacji.

Po przerwie, drużyna z nad morza, grająca zmienionym składem, ponownie rozpoczęła grę od zdecydowanych ataków. Dało to efekt w postaci ósmej bramki. „Biało-niebiescy” po kolejnym ciosie, próbowali kilka razy zagrozić bramce gości, ale za każdym razem brak zgrania dawał znać o sobie. Po jednej z akcji, w polu karnym faulowany został Maciej Suchanecki, a jedenastkę skutecznie wykonał Tomasz Malinowski. Wynik drugiej połowy nie uległ zmianie i drużyna Floty Świnoujście pokonała pewnie zespół Karkonoszy 8:1.

Jeleniogórzanie wyszli na ten mecz w zupełnie zmienionym składzie. Prezes Piotr Lizak chciał się przyjrzeć grze kilku juniorów, którzy być może zasilą szeregi jeleniogórksiej jedenastki. Zapewne na tym spotkaniu nie zakończy obserwacji młodych graczy. Oprócz nich w drużynie mogliśmy oglądać zawodników, którzy występowali w poprzednim sezonie w jeleniogórskich barwach, a także kilku nowych piłkarzy z pobliskich miejscowości.

Skład KS Karkonoszy w grze kontorlnej wyglądał następująco: Suchanecki, Wajda, Malinowski, Tony, Bijan, Kowalski – Ciepiela, Han, Charles, Siatrak, Walczak, Kotarba, Pióro, Zwierzyński, Maląg, Dubiel, Danaj, Kicuła. W zespole zabrakło Marka Wawrzyniaka, Macieja Wojtasa, Gabriela Kaczmarka, Michała Rybkiewicza, Kamila Polanina oraz Macieja Wojciechowskiego ale oni już w najbliższym czasie dołączą do kolegów.

W przyszłym tygodniu ekipa ze Złotniczej wybiera się na obóz do Starej Kamienicy, w jego trakcie zagrają kolejny sparing. Tym razem rywalem będzie zespół Lotnika Jeżów Sudecki!

W związku z tym wszystkich kibiców zapraszamy serdecznie we wtorek na Lubańską, aby zobaczyć, która jeleniogórska drużyna będzie być może wiodła prym w przyszłym sezonie na boiskach okręgówki.