Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 7071
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kompletnie pijany kierowca tira staranował ciężarówkę

Piątek, 3 lipca 2015, 8:02
Aktualizacja: 8:06
Autor: 112
Region: Kompletnie pijany kierowca tira staranował  ciężarówkę
Fot. Archiwum
W środę (1.07) około godziny 13.30 na skrzyżowaniu obwodnicy zachodniej Legnicy z drogą krajową nr 94 kierowca samochodu ciężarowego marki DAF nie zdążył zahamować i uderzył w tył przyczepy stojącego przed nim na czerwonym świetle innego samochodu ciężarowego. Następnie wyminął to auto i odjechał.

Kierowca uszkodzonego samochodu ruszył za sprawcą kolizji i podał policjantom jego pozycję. Uciekający TIREM mężczyzna zjechał na parking przy stacji benzynowej. Funkcjonariusze legnickiej "drogówki" podjęli wobec niego interwencję, kiedy ten usiłował zamknąć się w kabinie swojego samochodu. Policjanci wyciągnęli mężczyznę z kabiny. Okazało się, że jest on w stanie upojenia alkoholowego. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3,5 promila alkoholu!

- Kierowcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Jest to 45-letni mieszkaniec Kowar. Samochód, który prowadził kompletnie pijany mężczyzna wiózł materiały budowlane o wadze około 24 ton! – informuje podinsp. Sławomir Masojć, rzecznik prasowy legnickiej policji.

- Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu utrata tego dokumentu na co najmniej 3 lata. Zapłaci również świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys. zł - dodaje.

Za stworzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group