Komplet punktów pozostał w Łomnicy

Wiadomości: Łomnica
Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 10:21
Aktualizacja: 10:25
W niedzielnym (7.04) spotkaniu jeleniogórskiej A–klasy (gr. I) w Łomnicy miejscowy KS pewnie pokonał Bobra Marciszów 5:1. Dzięki wygranej podopieczni Piotra Aleksiejewa wyprzedzili Czarnych Przedwojów, którzy niespodziewanie ulegli u siebie ekipie Pub Gola Jelenia Góra.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, jednak to ekipa z Marciszowa jako pierwsza wypracowała sobie świetną okazję do zdobycia gola. W 7. minucie Lewicki świetnie znalazł się w polu karnym rywali, ale jego strzał bez problemu obronił Kosiński. Na rewanż miejscowych trzeba było czekać do 13. minuty, kiedy to brak zdecydowania obrońców i niepotrzebne wyjście bramkarza wykorzystał Damian Klimek lobując Pikusa, a tym samym otwierając wynik spotkania. Do przerwy więcej goli nie padło, chociaż doskonałą okazję miał w 40. minucie Rhoda - uderzył jednak nad poprzeczką.

Po zmianie stron ostatni z wymienionych poprawił się i w 49. minucie strzelił gola na 2:0. Gdy wydawało się, że dalej będzie już tylko łatwiej, ostatni zespół jeleniogórskiej A-klasy (grupy I) zdobył bramkę kontaktową - w 57. minucie trafił Vadzim Suhaka. Oba zespoły szukały swoich szans na kolejne gole, jednak to KS Łomnica uradował swoich kibiców w 70. minucie - wówczas po raz drugi na listę strzelców zapisał się Klimek. W końcówce meczu dwukrotnie do bramki gości trafił jeszcze Paweł Kostka, który ustalił tym samym wynik na 5:1.

KS Łomnica - Bóbr Marciszów 5:1 (1:0)

KSŁ: Kosiński - Turczyk, Gałek (55' D. Habasiński), Kaszuba, Kostka, Maćkowski, Rhoda (75' P. Aleksiejew), Śliwiński, Szlęk (85' Makowski), Wojtarowicz, D. Klimek.
Bóbr: Pikus - Miturski (78' Borowiak), Suhaka, Szmajda, P. Malik (72' Gryga), K. Malik, Maćkowiak (50' Lewandowski), Lewicki, Legat (70' Skupiński), Banasiewicz (46' Kosiorowski).
Widzów: 150.

Gole: 1:0 D. Klimek 13', 2:0 Rhoda 49', 2:1 Suhaka 57', 3:1 D. Klimek 70', 4:1 P. Kostka 90', 5:1 P. Kostka 90'+3.

Orzeł Wojcieszów - Budowlani Wojcieszów 1:2

W tabeli na prowadzeniu jest Lechia Piechowice (38 pkt.), drugie miejsce zajmuje Olimpia Kowary (33 pkt.), a trzecie Orzeł Mysłakowice (32 pkt.). Na kolejnych miejscach znajdują się kolejno: Budowlani Wojcieszów, Orzeł Wojcieszów, KS Łomnica, Czarni Przedwojów, Halniak Miłków, Czarni Strzyżowiec, Kwarc Pisarzowice, Włókniarz Chełmsko Śląskie, Pub Gol Jelenia Góra i Bóbr Marciszów.