Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10284
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komisja Oświaty o projekcie budżetu i organizacyjnie

Czwartek, 6 grudnia 2018, 7:50
Aktualizacja: Piątek, 7 grudnia 2018, 6:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Komisja Oświaty o projekcie budżetu i organizacyjnie
Fot. Przemek Kaczałko
Na czas remontu jeleniogórskiego Ratusza, Rada Miejska przeniosła się do budynku Urzędu Miasta przy ul. Sudeckiej, gdzie odbywają się posiedzenia komisji stałych i sesje. Po wyborze przewodniczących, pierwsze posiedzenie odbyła Komisja Oświaty, którą dowodzi Anna Bałkowska.

W nowej kadencji Rady Miejskiej, dotychczasowa szefowa Komisji Oświaty i Wychowania Maria Ragiel nie uzyskała mandatu, zatem pewne było, że w latach 2018-2023 komisja stała będzie mieć nowego sternika. Wybór padł na Annę Bałkowską (klub radnych Koalicji Obywatelskiej), która ma doświadczenie w oświacie (pracowała w oświacie, kierowała szkołą sanatoryjną, która już nie istnieje).

Podczas pierwszego posiedzenia członkowie komisji wybrali wiceprzewodniczącego, którym został Mirosław Dębski (klub PiS). W części merytorycznej skarbnik miasta przedstawiła radnym projekt budżetu miasta na rok 2019 w zakresie przedmiotu działania komisji oświaty. Jak informowała Janina Nadolska, na przyszły rok subwencja z budżetu państwa wzrośnie o 13 procent i wystarczy na 62 proc. planowanych wydatków. W ramach inwestycji (w tym z pozyskaniem środków zewnętrznych) planowane są m.in. budowa boiska przy "Handlówce", rozbudowa SOSW przy ul. Kruszwickiej (koszt 5 mln. zł, w tym 2,8 w 2019 r.), dokończenie termomodernizacji Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych i Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik".

Członkowie komisji głosowali nad aktualnym projektem budżetu miasta na rok 2019 wydając (jednogłośnie) pozytywną opinię.

W skład Komisji Oświaty wchodzą: Anna Bałkowska (przewodnicząca), Mirosław Dębski (wiceprzewodniczący), Mariusz Gierus, Piotr Paczóski, Elżbieta Wojtyna, Beata Wójtowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
5
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
76
Nigdy
25%
Rzadko
46%
Czasami
17%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group