Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5366
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Komendant straży miejskiej z Karpacza odwołany

Czwartek, 9 czerwca 2011, 7:32
Aktualizacja: Piątek, 10 czerwca 2011, 14:36
Autor: Angela
KARPACZ: Komendant straży miejskiej z Karpacza odwołany
Maciej Kocerka – w środku. Obok po lewej szef SM w Jeleniej Górze Jerzy Górniak , po prawej – dyrektor WORD–u Robert Tarsa.
Fot. Archiwum
„Brak możliwości dalszej współpracy między szefem straży a urzędem miasta w Karpaczu” – to oficjalny powód odwołania Macieja Kocerki, komendanta SM w kurorcie pod Snieżką przez burmistrza Bogdana Malinowskiego. Obowiązki komendanta pełni Tomasz Kabelis.

Jak mówi Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza, w najbliższych trzech miesiącach zostanie ogłoszony i przeprowadzony konkurs na nowego szefa miejskiej straży w Karpaczu. Powodem odwołania obecnego Komendanta, który sprawował tę funkcję przez ostatnie pięć lat, jest „brak możliwości dalszej współpracy”.

- Nie dotyczy to żadnych afer z komendantem Maciejem Kocerką w tle. Po prostu skończyła się możliwość dalszej współpracy i decyzją burmistrza Bogdana Malinowskiego Komendant Straży Miejskiej został odwołany. Prawo dopuszcza taką możliwość i burmistrz z niej skorzystał – powiedział Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza w Karpaczu.

Radosław Jęcek, radny i przewodniczący komisji ds. bezpieczeństwa publicznego w Karpaczu wyjaśnia, że chodzi o złą ocenę pracy komendanta. Od lat do urzędu miały bowiem spływać skargi od mieszkańców. Pracę M. Kocerki miały też źle ocenić wszystkie komisje rady miasta w Karpaczu, które złożyły wnioski do burmistrza o odwołanie szefa straży.

- Skargi mieszkańców dotyczyły głównie braku widoczności straży miejskiej. Patrole piesze zostały bowiem zredukowane do minimum, na ulicach odbywały się głównie patrole zmotoryzowane. W ocenie mieszkańców przyczyniło się to do zmniejszenia skuteczności działania straży miejskiej pod względem zapewnienia porządku i bezpieczeństwa. Ja jako przewodniczący komisji ds. bezpieczeństwa publicznego postanowiłem przeanalizować tę sytuację dokładnie – mówi Radosław Jęcek.

– W ramach prac komisji odbyły się cztery spotkania. W marcu wspólnie z komendantem został wypracowany program naprawy funkcjonowania straży miejskiej. Po obu stronach było dużo dobrej woli by zmienić tę sytuację, ale mimo tego, od momentu wdrożenia tego programu, nie nastąpiła żadna widoczna poprawa funkcjonowania straży miejskiej. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, komisja ds. bezpieczeństwa publicznego, jak i pozostałe komisje, zawnioskowały o odwołanie komendanta – wyjaśnia radny.

– Burmistrz Karpacza przychylił się do tych wniosków. Nie byłem radnym w poprzedniej kadencji, ale słyszałem od innych radnych, którzy sprawowali tę funkcję, że co roku odbywały się spotkania z komendantem Straży Miejskiej, podczas którym przekazywano sugestie konieczności poprawy funkcjonowania straży, ale nie przynosiło to żadnego efektu – podsumowuje Radosław Jęcek.

Maciej Kocerka był komendantem miejskim policji w Jeleniej Górze do około połowy minionej dekady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group