Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2774
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kombinowali z matematyką

Poniedziałek, 12 maja 2008, 13:07
Aktualizacja: 13:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kombinowali z matematyką
Fot. TEJO
Umiejętność logicznego myślenia i zasób wiedzy sprawdzali dziś uczniowie trzecich klas podstawówek, których zaprosili organizatorzy II Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego. Impreza odbyła się w Szkole Podstawowej nr 10.

Dla dziesięciolatków był to pierwszy tego rodzaju „egzamin”, przedsmak tego, co czeka ich w przyszłości podczas testów z matematyki i nie tylko. – Zadania były różne. Sprawdzaliśmy nie tylko to, czego nauczyli się uczniowie w szkole, lecz także umiejętność logicznego myślenia oraz kombinatorykę – powiedziała nam Beata Chmielowska, organizatorka zmagań.

Niektóre dzieci bardzo szybko poradziły sobie z testem. Inne potrzebowały nieco więcej czasu. Jak nam powiedzieli organizatorzy, niektóre pytania były podchwytliwe. Głowili się nad nimi dziewczęta i chłopcy z „dziesiątki”, „dwójki”, „piątki”, „siódemki”, „jedenastki” oraz ze szkół w Miłkowie i Ściegnach.

Najlepsi dostali nagrody książkowe, plecaki i inne upominki. Każdy z uczniów wyszedł z pamiątkowym dyplomem i satysfakcją wzięcia udziału w pierszym poważnym konkursie sprawdzającym matematyczną wiedzę.
Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Pogorzelska (SP 10), drugie - Rafał Rzempała z "jedenastki" oraz Mateusz Krawiec z Miłkowa, trzeci był Aleksander Soból (SP 10), a na czwartym miejscu uplasował się Szymon Kolanus z "jedenastki".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group