Poniedziałek, 6 kwietnia
Imieniny: Ady, Celestyna, Izoldy, Wilhema
Czytających: 9190
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kombinowali z matematyką

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 12 maja 2008, 13:07
Aktualizacja: 13:54
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Umiejętność logicznego myślenia i zasób wiedzy sprawdzali dziś uczniowie trzecich klas podstawówek, których zaprosili organizatorzy II Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego. Impreza odbyła się w Szkole Podstawowej nr 10.

Dla dziesięciolatków był to pierwszy tego rodzaju „egzamin”, przedsmak tego, co czeka ich w przyszłości podczas testów z matematyki i nie tylko. – Zadania były różne. Sprawdzaliśmy nie tylko to, czego nauczyli się uczniowie w szkole, lecz także umiejętność logicznego myślenia oraz kombinatorykę – powiedziała nam Beata Chmielowska, organizatorka zmagań.

Niektóre dzieci bardzo szybko poradziły sobie z testem. Inne potrzebowały nieco więcej czasu. Jak nam powiedzieli organizatorzy, niektóre pytania były podchwytliwe. Głowili się nad nimi dziewczęta i chłopcy z „dziesiątki”, „dwójki”, „piątki”, „siódemki”, „jedenastki” oraz ze szkół w Miłkowie i Ściegnach.

Najlepsi dostali nagrody książkowe, plecaki i inne upominki. Każdy z uczniów wyszedł z pamiątkowym dyplomem i satysfakcją wzięcia udziału w pierszym poważnym konkursie sprawdzającym matematyczną wiedzę.
Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Pogorzelska (SP 10), drugie - Rafał Rzempała z "jedenastki" oraz Mateusz Krawiec z Miłkowa, trzeci był Aleksander Soból (SP 10), a na czwartym miejscu uplasował się Szymon Kolanus z "jedenastki".

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

piipi 12-05-2008 21:34
..~Matematyka...to dobra mama,a ktora Was do innych nauk cudownie wprowadzi.~Powodzenia Male Liczydelka !!.
~Itaka 12-05-2008 23:04
I tak pięknie komentuje nauczycielka.
~Juhas z Lubiechowej 13-05-2008 10:26
Pitagoras twierdzi, że matematyka ŚMIERDZI lecz belfer dowodzi, że to nic nie szkodzi:

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group