Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11369
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kombinowali z matematyką

Poniedziałek, 12 maja 2008, 13:07
Aktualizacja: 13:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kombinowali z matematyką
Fot. TEJO
Umiejętność logicznego myślenia i zasób wiedzy sprawdzali dziś uczniowie trzecich klas podstawówek, których zaprosili organizatorzy II Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego. Impreza odbyła się w Szkole Podstawowej nr 10.

Dla dziesięciolatków był to pierwszy tego rodzaju „egzamin”, przedsmak tego, co czeka ich w przyszłości podczas testów z matematyki i nie tylko. – Zadania były różne. Sprawdzaliśmy nie tylko to, czego nauczyli się uczniowie w szkole, lecz także umiejętność logicznego myślenia oraz kombinatorykę – powiedziała nam Beata Chmielowska, organizatorka zmagań.

Niektóre dzieci bardzo szybko poradziły sobie z testem. Inne potrzebowały nieco więcej czasu. Jak nam powiedzieli organizatorzy, niektóre pytania były podchwytliwe. Głowili się nad nimi dziewczęta i chłopcy z „dziesiątki”, „dwójki”, „piątki”, „siódemki”, „jedenastki” oraz ze szkół w Miłkowie i Ściegnach.

Najlepsi dostali nagrody książkowe, plecaki i inne upominki. Każdy z uczniów wyszedł z pamiątkowym dyplomem i satysfakcją wzięcia udziału w pierszym poważnym konkursie sprawdzającym matematyczną wiedzę.
Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Pogorzelska (SP 10), drugie - Rafał Rzempała z "jedenastki" oraz Mateusz Krawiec z Miłkowa, trzeci był Aleksander Soból (SP 10), a na czwartym miejscu uplasował się Szymon Kolanus z "jedenastki".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
820
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Radni główkują
 
Aktualności
Debatują o pieniądzach
 
Piłka nożna
Barycz za mocna [WYNIKI/TABELA]
 
Aktualności
Policjanci z sąsiedztwa
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group