Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 6488
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolorowy TOURTEC 2010

Czwartek, 6 maja 2010, 18:40
Aktualizacja: 18:43
Autor: ts
JELENIA GÓRA: Kolorowy TOURTEC 2010
Jednym z elementów rozpoczynających się jutro targów jest imponujaca atrapa kutra, która dziś – wraz z całym targowym miasteczkiem – stanęła w Rynku.
Fot. TEJO
W dniach 7–8 maja 2010 roku Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze już po raz 12 organizuje Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC.

Organizator bogatszy o doświadczenia z pierwszych pięciu edycji targów, które odbywały się w hali sportowej, postanowił wyjść z nimi na zewnątrz w przepiękne miejsce, jakim jest Plac Ratuszowy. Obecnie Targi TOURTEC to znaczące wydarzenie dla naszego regionu, przyciągające wystawców nie tylko z Polski i Euroregionu Nysa, ale także z Aachen czy Bambergu oraz miast i regionów Republiki Czeskiej.

Satysfakcjonująca jest także obecność wszystkich regionów Polski. W 2009 roku wśród 97 wystawców, Targi gościły m.in. przedstawicieli z Białegostoku, Olsztyna, Nowego Sącza, Kamienia Pomorskiego i Gryfic.
Organizatorzy imprezy co roku starają się nadać targom inny charakter. Najpierw impreza odbywała się pod hasłem „Wspólna Europa” bo wchodziliśmy do Unii Europejskiej, później już „We wspólnej Europie”, dalej „Aktywnie”. Przewodnią myślą ubiegłorocznych Targów był Festiwal Tradycji Karkonoskich - przypomnienie długoletnich tradycji związanych z regionem, m.in. sanie rogate, tradycje walońskie, tragarze z lektykami.

Wydział Promocji, Turystyki i Sportu przy Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze stara się stworzyć wystawcom jak najlepsze możliwości prezentacji swoich ofert. Przedstawiciele branży turystycznej mają tu bardzo dobre warunki do bezpośrednich kontaktów i spotkań handlowych. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby poszerzyć oferty wystawców o prezentacje kuchni regionalnych, występy artystyczne. Także w tym roku planowane są liczne atrakcje, w tym loty szybowcem zasponsorowane przez Aeroklub Jeleniogórski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
977
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group