Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4415
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolorowe i ludowe spotkanie z Pyzą Wędrowniczką

Środa, 28 maja 2014, 7:42
Aktualizacja: 7:49
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Kolorowe i ludowe spotkanie z Pyzą Wędrowniczką
Fot. Mestra
Wesoła Pyza, która porwała do wspólnej zabawy licznie przybyłych uczestników Poranka Rodzinnego odwiedziła w niedzielne południe (25.05) Miejski Dom Kultury „Muflon”.

Mała Pyza, ulepiona przez wiejską gospodynię, za nic w świecie nie chciała dać się zjeść. Korzystając z nadarzającej się okazji uciekła z drewnianej łyżki, chowając się za komodą. Zaraz potem wyruszyła w wielki i szeroki świat. Tak zaczęła się jej podróż pełna przygód i niespodzianek. Razem z łowicką Pyzą w świat folkloru wyruszyli również uczestnicy niedzielnego spotkania. Śledzili jej przygody na dużym ekranie, wspólnie śpiewali „Siała baba mak”, a podczas warsztatów plastycznych malowali drewniane łyżki, z którymi tatusiowie zatańczyli na scenie „Zbójnickiego”. W trakcie warsztatów realizowany był także reportaż, który wyświetlony zostanie na kolejnym spotkaniu, a mali i duzi odpowiadali na pytanie: Co to jest folklor? Na zakończenie tradycyjnie już rozlosowane zostały upominki od sponsorów.

Kolejna impreza z cyklu już 29 czerwca – Poranek Rodzinny z Bolkiem i Lolkiem, którzy wyruszą na malowniczy Dziki Zachód. Razem z nimi uczestnicy poznają świat kowbojów, Indian, rozległych prerii i dzikich bizonów. Organizatorzy zachęcają małych i dużych do przebrania się za kowbojów lub Indian. Podczas Poranka zostaną również wręczone nagrody-niespodzianki dla najbardziej wytrwałych uczestników Poranków Rodzinnych, którzy w swoich książeczkach uzbierali co najmniej osiem słoników.

Wstęp 10 zł za dziecko (opiekunowie bezpłatnie). Organizatorzy proszą o wcześniejszy zakup biletów bądź rezerwację (należy opłacić ją w ciągu trzech dni), ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Sprzedaż i rezerwacje w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury „Muflon” od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, tel. 75 755 37 70.

Cykl Poranków Rodzinnych dofinansowany jest z budżetu Miasta Jelenia Góra, patronat medialny sprawuje Jelonka.com, Muzyczne Radio oraz telewizja internetowa Strimeo TV. Poranki wspierają: Czekoladziarnia w Jeleniej Górze, Hotel Gołębiewski, Hotel Sandra Spa, Klocki z Charakterem – Interaktywna wystawa klocków LEGO w Karpaczu, Jelenia Plast Sp. z o.o. i Termy Cieplickie Sp. z o.o.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group