Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2727
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kolorowe dożynki w pałacowych klimatach

Poniedziałek, 13 października 2008, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: rylit
REGION: Kolorowe dożynki w pałacowych klimatach
Fot. rylit
Tłum mieszkańców miasta i okolic wykorzystał słoneczną niedzielę do odwiedzin Łomnicy, gdzie w parku przy tamtejszym pałacu czekały atrakcje związane z tradycyjnie już tam obchodzonym świętem plonów.

Tradycyjne dożynki odbyły się na placu przed zabytkiem. Przybyło wielu twórców i wielu regionalnych rzemieślników, którzy zajmują się działalnością turystyczną i rolniczą produkcją ekologiczną. Swoje wyroby prezentowało też koło gospodyń z Mysłakowic.

Obecni na imprezie mogli zapoznać się ze starą kulturą rolniczą, spróbować starych zapomnianych już potraw i napitków, skosztować ekologicznych współczesnych wyrobów. Wszystkiemu przygrywał zespoł z Podbeskidzia. Spora kolejka ustawiła się do stoiska niemieckiej zielarki i homeopatki, która za niewielką opłatą pokazywała, jak i gdzie zbierać zioła. Radziła też, w jaki sposób je przygotowywać. Dużo radości miały dzieci, które odwiedzały ogród z kozami i koźlętami.

Atrakcji było mnóstwo zarówno pod dachem, jak i na przypałacowych terenach.
W wyremontowanych budynkach właściciele majątku urządzili skansen -muzeum opowiadający dawne dzieje rolnictwa i hodowli w okolicy.

Zgromadzono tam wiele zabytkowych eksponatów z opisem po polsku i po niemiecku. To dobra baza do organizacji zajęć szkolnych w terenie, z czego z pewnością nie omieszkają skorzystać placówki oświaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group