Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8460
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolorowa przyszłość betonowych blokowisk

Środa, 2 czerwca 2010, 8:09
Aktualizacja: 16:17
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Kolorowa przyszłość betonowych blokowisk
Fot. Gabi
Uważane przez wielu za wrzód na organizmie miasta osiedle Zabobrze jest – zdaniem młodych mieszkańców – dzielnicą, bez której nie sposób sobie wyobrazić Jeleniej Góry. W konkursie Książnicy Karkonoskiej młodzi mieszkańcy narysowali i opisali Zabobrze przyszłości w barwnych odcieniach.

Filia nr 3 Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze ogłosiła konkurs literacko-plastyczny „Zabobrze przyszłości”. Rozstrzygnięcie nastąpiło wczoraj, w Dniu Dziecka o godzinie 15:00. Na konkurs wpłynęły 74 prace, w tym 53 plastyczne i 21 literackich. W skład jury weszli: Marzena Drzymkowska, Andrzej Dziuńko, Elżbieta Gawroniuk, Katarzyna Łyczak.

Prace zostały nadesłane ze szkół podstawowych nr 7,8 i 11 oraz z Gimnazjum nr 4. W kategorii plastycznej I miejsce ze szkoły podstawowej zajęła Kamila Chilewska. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Węgrzyn. Przyznano dwa trzecie miejsca: Angelice Piotrowskiej i Małgorzacie Wróbel. Poza tym wyróżniono następujących uczniów: Julię Chilewską, Kacpra Gondowego, Kubę Pastuszczaka, Mateusza Pikusa, Huberta Świętonia, Nikolę Tabor, Alexa Uznego, Jakuba Żabińskiego, Przemysława Kubalę, Alę Fic i Zuzannę Gryzel, Paulinę Górską, Rafała Więznowskiego, Olę Tkaczyk, Martynę Kowaliszyn i Natalię Balcerzak.

Jury przyznało nagrodę specjalną klasie I a ze Szkoły Podstawowej nr 11, której wychowawczynią jest Leokadia Chrzanowska. W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zdobyła Paulina Machulec, a wyróżnienie zdobyła Natalia Owsińska.

Wręczono nagrody także w kategorii literackiej. Wśród uczniów szkół podstawowych przyznano trzy główne nagrody i sześć wyróżnień. Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Przykłota, II miejsce - Adrian Aziri, a trzecie - Oliwia Gutowska. Zaszczytne wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Chmielewska, Marta Dębska, Amelia Gręda, Jakub Kalina, Maciej Kotarba i Mikołaj Pieczuro. Joanna Manacka z gimnazjum napisała najlepszy tekst o Zabobrzu w przyszłości. Wyróżniona została Anna Surmacz także z gimnazjum.

Z prac wynika trudna do rozerwania więź między mieszkańcami a miejscem, gdzie już dorasta trzecie pokolenie jeleniogórzan. I choć w przeszłości nie brakowało głosów, że Zabobrze – jako przykład fatalnego budownictwa – należy wyburzyć, wniosek z konkursu jest jeden: młodzi jeleniogórzanie kochają tę dzielnicę i widzą w niej przyszłość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group