Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5532
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny slam poetycki w Norwidzie już w piątek

Środa, 27 kwietnia 2016, 8:06
Aktualizacja: 8:11
Autor: Org
Jelenia Góra: Kolejny slam poetycki w Norwidzie już w piątek
Fot. Organizator
Nauczyciele i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze zapraszają gimnazjalistów, licealistów i zainteresowanych nauczycieli do wzięcia udziału w comiesięcznych Slamach Poetyckich w „Norwidzie”. Najbliższy, już szósty, odbędzie się 29 kwietnia o godz. 18.00 w holu II LO im. C. K. Norwida.

Regulamin:
Idea: Slam poetycki kierowany jest do autorów-amatorów, którzy chcą wyrażać siebie nie tylko poprzez pisanie poezji, ale także swoistą autoprezentację
1. Cel: promocja twórczości poetyckiej uczniów i nauczycieli
2. Miejsce- hol w II LO w Jeleniej Górze
3. Termin: każdy ostatni piątek miesiąca, godz.18.00.
Kolejny slam odbędzie się – 29 kwietnia 2016 r.
4. Zasady: Uczestnicy slamu mogą zaprezentować twórczość własną w 2 podstawowych kategoriach:
a) kategoria „pół żartem, pół serio”
b) kategoria „ lirycznie”

Każdy uczestnik ma 3 minuty na zaprezentowanie swojego utworu w pojedynku z przeciwnikiem wybieranym losowo. Podczas prezentacji nie wolno używać rekwizytów i instrumentów. Do kolejnych rund przechodzą zwycięzcy wybierani przez zgromadzoną publiczność, która ocenia warsztat i zaangażowanie poety. Należy przygotować co najmniej 2 teksty.

Zwycięzcy wieczoru otrzymują nagrody niespodzianki.
O przynależności do kategorii decyduje tematyka i sposób zaprezentowania wierszy.
Autor musi zdecydować, czy przygotowane przez niego teksty należy sklasyfikować jako typowo slamerskie tj. żartobliwe, dowcipne, przeobrażające twórczość w zabawę czy typowo liryczne tj. refleksyjno-filozoficzne, poważne.

Od stycznia 2016 wprowadzamy także 3 kategorię: na początku było słowo. To kategoria dodatkowa, stworzona pod wpływem sugestii publiczności slamowej i osób zainteresowanych poezją. Dotyczy osób piszących, które mają obawy przed wystąpieniem publicznym. W ramach slamu stwarzamy okazję, aby napisane teksty zostały zaprezentowane publiczności i jednocześnie ocenione przez nią.
Prezentacji dokonają profesjonalni aktorzy.

Uczestnicy zainteresowani tą kategorią przygotowują 1 tekst. Może być on opatrzony inicjałami lub pseudonimem artystycznym. Reszta należeć już będzie do aktorów-wykonawców, którzy losować będą teksty i jak na typowym slamie stawać do pojedynku poetyckiego. O wygranej zadecyduje- jak w pozostałych kategoriach- publiczność. Zwycięzca otrzyma nagrodę niespodziankę.

Slamy objęte zostały Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Sponsorami nagród są:
Termy Cieplickie, Teatr im C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Filharmonia Jeleniogórska, Teatr Nasz z Michałowic, Książnica Karkonoska, sponsorzy prywatni.

5. Organizatorzy: Agnieszka Gradkowska, Halina Lejczak, Ewelina Zwolińska
6. Kontakt: h.lejczak@poczta.onet.pl lub ewelinazwolinska@poczta.onet.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group