Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5043
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny slam poetycki w Norwidzie

Środa, 27 stycznia 2016, 8:41
Aktualizacja: 8:51
Autor: Ewelina Zwolińska
Jelenia Góra: Kolejny slam poetycki w Norwidzie
Fot. Archiwum Szkoły
Piąteczek, piąteczek, piątunio... Nad uzdrowiskiem Cieplice smog i kilkunastostopniowy mróz. A byli tacy, którzy o 18.00 stawili się ponownie w szkole, by w towarzystwie zjawiskowych Muz dotrzeć do auli i sprawić, że pękała w szwach. Poezja dana i zadana była wchodzącym do szkoły już od progu, bo każda z Muz mówiła głosem K. I. Gałczyńskiego.

Laur zwycięstwa w kategorii "lirycznie" przyznano Dawidowi Bienieckiemu, w kategorii "pół żartem pół serio" wszystko zgarnął Wiktor Zajas, zaś "na początku było słowo" to anonimowe wiersze, które brawurowo zostały odczytane przez Magdalenę Kępińską i Bogusława Kudłka - aktorów Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Wygrał wiersz Juliusza Nota zatytułowany "Podróż", który stanął do pojedynku dwa razy i w finale pokonał wiersz "Dusza" autora o pseudonimie KAD.

Teoretycznie mamy zatem trzech zwycięzców, jednak Wielcy są wszyscy uczestnicy slamu. Czapki z głów przed Karolną Brażnikow, Angeliką Bojko, Ewą Bondarowicz, Maćkiem Rajewskim, Wiktorem Zajasem, Dawidem Bienieckim, KAD-em Juliuszem Notem, Angeliką Jurczak i autorem o pseudonimie 5,56. Objawieniem tego slamu był występ Maćka Rajewskiego, który został przekonany do udziału mocnym argumentem zgodnie z zasadą cel uświęca środki.

Popularność imprezy sprawiła, że pojawiły się trzy kategorie konkursowe i dwa muzyczne duety, co dało nam ponad dwie godziny. A zmiana miejsca slamu odjęła niestety tej energii i atmosfery. Co nie oznacza, że nie Zachwycało. Bo oprócz pojedynkujących się na strofy zachwyciły Muzy: Dominika Kubala-Euterpe, Kamila Kidawa- Kaliope, Mira Kępińska-Urania, Monika Brzezińska-Muza Kina, Zuzia Zielichowska-Melpomene, Magdalena Janocha-Klio, Matylda Jabłońska - Erato, Anna Trybalska- Talia, Ewelina Tomasikiewicz - Polihymnia i Alicja Bednarczyk-Terpsychora.

W łaskę publiczności wkupili też się Agnieszka Michałkiewicz i towarzyszący jej na gitarze Maksymilian Niemczyk. Emocjonalnie i przejmująco wybrzmiały utwory:Shawna Mendesa - Stiches, Eda Sheerana - I see fire, Sama Smitha - Writings on the wall i Londona Gramara - Strong

Jak przystało na Muzycznych Dyktatorów, talentem, energią i sceniczną charyzmą popisali się Błażej Izydorczyk i Jędrzej Suchecki.

Słowa uznania dla prowadzących: Aleksandry Chrząścik, Martyny Poniatowskiej, Alicji Chutkiewicz i Jakuba Nagłowskiego.

Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych w wydarzenie. Pominąć nie można pracy ekipy szkolnego Radiowęzła. Dziękujemy za prezentacje i muzykę; Bartkowi Tkaczykowi, Kubie Uruskiemu, Mikołajowi Rząńcy, Błażejowi Izydorczykowi i Wiktorowi Zajasowi.

Dzięki sponsorom (Termy Cieplickie, Filharmonia Dolnośląska, Teatr Nasz, Teatr im C.K. Norwida, Lasy Państwowe, Fundacja Obrazy bez Granic, Fundacja M.A.K.,Michał Pawłowicz, prof. Monika Pajor-Jośko) uczestnicy slamu zyskują nie tylko popularność, uznanie i zazdrość kolegów, ale i cenne nagrody.

Organizatorki: Halina Lejczak, Agnieszka Gradkowska, Ewelina Zwolińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group