Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2472
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny kawałek asfaltu na Zabobrzu

Wtorek, 2 sierpnia 2016, 8:22
Aktualizacja: 8:36
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Kolejny kawałek asfaltu na Zabobrzu
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Za kilka dni jedna z szutrowych dróg na Zabobrzu będzie już wspomnieniem. W jej miejsce pojawi się odcinek drogi asfaltowej. Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych położy bitumiczną masę przy ul. Kiepury 79 w Jeleniej Górze. Zdaniem dyrekcji zarządu dróg, to małe zadanie ma uporządkować kwestię skomunikowania tej części miasta, jednak według mieszkańców, to tylko pierwszy krok do zakładanego celu.

Chodzi o około 200 metrów. Wnioskowali o to m.in. radni, a także Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. – To małe zadanie porządkujące kwestię skomunikowania Zabobrza – wyjaśniał Czesław Wandzel, dyrektor MZDiM.

Jednak zdaniem mieszkańców budowany odcinek drogi asfaltowej powinien się łączyć z innymi ciągami komunikacyjnymi. - Ten obszar Zabobrza jest jedną wielką ślepą uliczką - mówi Zbigniew Milczarek, mieszkaniec Zabobrza, który pracuje w jeleniogórskim MZK. – Te osiedlowe uliczki nie łączą się ze sobą, przez co mieszkańcy muszą krążyć, błądzić i zawracać. Budowany obecnie kawałek ulicy Kiepury powinien zostać połączony z ul. Małcużyńskiego, wtedy by służyły większej liczbie kierowców, a nie tylko mieszkańcom tych bloków. Na Zabobrzu naprawdę wiele jest do zrobienia, szczególnie w kwestii organizacji ruchu. Jedną z największych bolączek dla mnie jako kierowcy autobusu MZK, jest skrzyżowanie ul. Sygietyńskiego – Kiepury, gdzie z ul. Sygietyńskiego wyjeżdżam jako ostatni od lewej strony. Muszę tam przepuścić pieszych i wszystkie inne samochody. Czasami czekam po 5-10 minut, by włączyć się do ruchu. Moim zdaniem rozwiązaniem problemu by było zrobienie z ul. Sygietyńskiego głównej drogi – dodaje kierowca.

A prace przy nowo budowanym odcinku drogi przy ul. Kiepury 79 mają się zakończyć w tym tygodniu. – Już zrobiliśmy podbudowę drogi, a w najbliższych dniach położymy asfalt – mówi Kacper Gołebski, inżynier budowy z Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 100 tys. zł. W tej cenie jest również zagospodarowanie poboczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group