Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3447
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny budynek socjalny w remoncie

Środa, 7 listopada 2018, 7:04
Aktualizacja: Czwartek, 8 listopada 2018, 10:15
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Kolejny budynek socjalny w remoncie
Fot. Paweł Guszała
Ruszyły prace termomodernizacyjne trzeciego budynku socjalnego przy ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze. Do końca tego miesiąca obiekt ma stać się nie tylko atrakcyjniejszy wizualnie, ale przede wszystkim energooszczędny.

Na ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze znajdują się 3 budynki socjalne po byłych akademikach dzisiejszego Uniwersytetu Ekonomicznego. Dwa z nich są już ocieplone. Ostatni, najstarszy, właśnie doczekał się termomodernizacji.

- W ramach projektu, który jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej będzie przeprowadzona termomodernizacja stropodachu i elewacji. Część okien jest już nowa, resztę wymieniać będziemy sukcesywnie po realizacji tego zadania - mówi Jerzy Lenard, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

Prace mają się przyczynić do zwiększenia efektywności energetycznej budynku, co przełoży się na niższe rachunki i większą dbałość o lokalne środowisko. To ważne, zwłaszcza w kontekście tak dużego obiektu, w którym znajduje się około 100 lokali socjalnych.

Zakończenie termomodernizacji przewidziane zostało na ostatni dzień tego miesiąca. Po niej budynek czekać będą kolejne prace: likwidacja instalacji gazowej i remont klatek schodowych.

Twoja reakcja na artykuł?

9
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
16
44%
Złości
10
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group