Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8367
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejni nasi strażacy pojechali do Grecji

Środa, 25 sierpnia 2021, 8:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Kolejni nasi strażacy pojechali do Grecji
Fot. KM PSP
Dwóch strażaków kierowców - ratowników z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej znalazło się w 143 osobowej drugiej grupie strażaków z Polski, biorących udział w walce z pożarami, które od kilku tygodni pustoszą Grecję. Na miejscu jest też samochód wężowy z jeleniogórskiej jednostki.

Przypomnijmy: KM PSP w Jeleniej Górze miała też swoich trzech przedstawicieli w pierwszej grupie strażaków walczących z żywiołem w Helladzie. Ich misja w Grecji miała dwa etapy. Pierwszy od 11 sierpnia 2021 r., kiedy prowadzili działania gaśnicze na wyspie Evia. Po tym etapie, greckie władze podjęły decyzje o zakończeniu działań przez wszystkie grupy międzynarodowe i rozpoczęła się faza demobilizacji i przygotowań do powrotu. 16 sierpnia doszło jednak do nagłego pogorszenia się sytuacji pożarowej w rejonie Vilia Attika. Wówczas nasi strażacy przenieśli się w okolice Aten i rozpoczęli drugi etap swojej misji, w ramach której działania gaśnicze prowadzili praktycznie do ostatnich godzin przed wylotem.

Nasza jednostka uczestniczy w wyjeździe do Grecji, bo od kilku lat wchodzi w skład wrocławskiego modułu gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów - mówi komendant miejski PSP bryg. Radosław Fijołek. - W związku z tym część strażaków była przygotowywana w ramach struktur unijnych do podobnych akcji podczas specjalnych ćwiczeń zgrywających. Obecna sytuacja pożarowa w Grecji jest ciężka. Nasi strażacy z pierwszej misji, gdy już byli praktycznie przygotowani do wyjazdu do Polski, musieli jeszcze bronić przed ogniem jedną miejscowość pod Atenami. Ich zmiennicy są już na miejscu i są gotowi do akcji.

W nowym składzie unijnego kontyngentu działania w Grecji prowadzić będą strażacy z województw: dolnośląskiego – 69 osób, wielkopolskiego – 64 os., mazowieckiego – 5 os., małopolskiego – 3 os., łódzkiego – 1 os., śląskiego – 1 os., a ich dowództwo objął st. bryg. Marcin Kędra, naczelnik wydziału w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Misja w Grecji planowana jest do 5 września, przy czym ostateczny termin jej trwania będzie uzależniony od rozwoju sytuacji.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
2
20%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
139
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group