Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5980
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne placówki oświatowe mają być cieplejsze

Sobota, 16 stycznia 2016, 7:55
Aktualizacja: 15:22
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Kolejne placówki oświatowe mają być cieplejsze
Na termomodernizację czeka m.in. Miejskie Przedszkole nr 4 przy ul. Krasickiego
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Miejskie Przedszkola: nr 4 przy ul. Krasickiego oraz nr 11 przy ul. Chopina, a także Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 przy ul. 1 Maja, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii przy ul. Sprzymierzonych 9 i Publiczna Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna przy ul. Wolności 259 w Jeleniej Górze to placówki, w których Miasto planuje przeprowadzić termomodernizację. Obecnie trwa wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej tych zadań.

Dokumentacja wraz z kosztorysem wszystkich inwestycji ma być gotowa do 25 marca br. Pieniądze na roboty budowlane Miasto chce pozyskać z unijnej kasy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

- Pierwsze wnioski o dofinansowanie unijne na te zadania zostaną złożone jeszcze w tym roku i jeśli wszystko dobrze pójdzie, to jest szansa, że i w tym roku rozpoczniemy pierwsze termomodernizacje – mówi Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry.

W czterech placówkach oświatowych planowane jest ocieplenie ścian i dachów, wymiana okien, drzwi, oświetlenia, instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania, a także drenaże wokół budynku. Dodatkowo w MP nr 4 zaplanowano remont zabytkowych kaset żaluzji zewnętrznych, a w Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - wymianę przeszklenia z luksferów na nowe okna PCV z nawiewnikami powietrza, a także wymianę kotła gazowego.

Najmniejszy zakres prac będzie w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, gdzie planowana jest modernizacja oświetlenia wewnętrznego na nowoczesny energooszczędny system oświetleniowy oraz malowanie po wymianie instalacji elektrycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group