Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7465
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne dwie szkoły zostaną docieplone

Czwartek, 17 kwietnia 2014, 8:47
Aktualizacja: Piątek, 18 kwietnia 2014, 7:56
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kolejne dwie szkoły zostaną docieplone
Fot. Angela
Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze jeszcze w tym roku przejdą termomodernizację. Na ten cel miasto dostało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. – Bardzo cieszymy się, że kolejne dwie szkoły będą odnowione i ocieplone – mówi Paweł Domagała, naczelnik wydziału edukacji i sportu.

Na modernizację Gimnazjum nr 1 zaplanowano kwotę 1 mln 182 tys. zł, a dla o wiele mniejszej Szkoły Podstawowej nr 5 – około 300 tys. zł.

- Termomodernizacji poddane zostaną obydwa budynki w całości – mówi Paweł Domagała. – Będzie to zarówno docieplenie ścian i stropodachu, wymiana okien i drzwi. Są to kolejne budynki naszych szkół, które już wcześniej zostały poddane programowi termomodernizacji z 85 procentowym dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Udział miasta jest tu tylko 15-procentowy – dodaje naczelnik.
Do tej pory z tego programu ocieplono już Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 i 2, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Szkoły Podstawowe nr 3,6 i 8.

- Dzięki temu w szkołach będzie cieplej, a koszty ich utrzymania znacznie się obniżą – dodaje naczelnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group