Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 13325
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolejne 50 osób straci pracę. Pebex upada

Środa, 23 listopada 2011, 7:59
Aktualizacja: Czwartek, 24 listopada 2011, 7:59
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kolejne 50 osób straci pracę. Pebex upada
Fot. Angela
Trwa procedura postępowania upadłościowego spółki Przedsiębiorstwo Budowlane Pebex, która na jeleniogórskim rynku funkcjonowała od 1991 roku. Do niedawna firma zatrudniała nawet do 100 osób. Powodem upadłości był brak zbytu i nieprzychylność banków.

Obecnie prezes firmy jest na urlopie, a spółkę przejął syndyk. Pracownicy firmy nie chcą się wypowiadać na temat upadłości, w której obecnie jest spółka. Nie wiadomo też, jak długo może potrwać proces upadłościowy PB Pebex. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Karola Miarki 18 w Jeleniej Górze była jedną z ostatnich firm w regionie świadczących usługi budowlane na taką skalę. Jej problemy finansowe rozpoczęły się w tym roku, po zakończeniu jednego z większych zleceń w czerwcu br.

– Przyczyny upadłości spółki są dwie: kurczący się rynek i brak popytu oraz zaostrzone zasady udzielania kredytów przez banki. Przez to firma straciła płynność finansową, a efektem tego jest jej upadłość – mówi Władysław Szurek, członek zarządu spółki PB Pebex.

Firma zatrudniała do 100 osób, zajmowała się budową i przebudową obiektów oraz pracami budowlanymi. W ostatnim czasie zmniejszyła zatrudnienie najpierw do 50, a ostatnio do 30 osób, które obecnie kończą prace na rozpoczętych inwestycjach.

Spółka posiada spory majątek, w tym wyposażenie w postaci samochodów dostawczych, dźwigu, „wywrotek”, rusztowań oraz dużej nieruchomości złożonej z pomieszczeń biurowych, hal i magazynów. Upadłość przez likwidację majątku ogłosił Wydział V Gospodarczy Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
929
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group