Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9323
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Kolejna ofiara fałszywej wnuczki

Piątek, 1 lutego 2019, 10:11
Aktualizacja: Niedziela, 3 lutego 2019, 5:55
Autor: 112
Wczoraj (31.01) około godziny 11.30 do 86–letniego mieszkańca Kowar zadzwoniła na numer stacjonarny kobieta podająca się za wnuczkę. Poinformowała go, że jego syn spowodował wypadek, w wyniku którego poszkodowana kobieta trafiła do szpitala, gdzie ostatecznie zmarła. Oszustka wyłudziła od starszego pana wszystkie oszczędności.

Fałszywa wnuczka przekazała telefon rzekomemu policjantowi, który potwierdził zdarzenie. Wnuczka poinformowała go, że pilnie potrzebuje 110 tysięcy złotych, aby załatwić sprawę. Gotówka potrzebna była na kaucję i zadośćuczynienie na rzecz ofiary wypadku. Pokrzywdzony wybrał pieniądze z konta, a następnie przekazał nieznanemu mężczyźnie w miejscu wskazanym przez oszustów.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod numerem 997 lub 112.

Twoja reakcja na artykuł?

2
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
18
58%
Złości
9
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group