Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6643
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna ofiara fałszywego policjanta

Poniedziałek, 21 września 2020, 14:30
Aktualizacja: 14:32
Autor: 112
Jelenia Góra: Kolejna ofiara fałszywego policjanta
Fot. Archiwum
18 września kolejny raz oszuści podszywając się pod funkcjonariusza policji wyłudzili pieniądze i biżuterię od 86-letniej mieszkanki Jeleniej Góry.

Tego dnia do pokrzywdzonej zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. Mężczyzna oświadczył, że dzwoni w sprawie źle zaadresowanej przesyłki. Okazało się, że dzień wcześniej do jeleniogórzanki zadzwoniła kobieta podająca się za pracownicę poczty, w celu skorygowania adresu na rzekomych, źle zaadresowanych listach. W trakcie rozmowy mężczyzna tak zmanipulował pokrzywdzoną, że ta wyrzuciła mu przez okno kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz biżuterię.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Należy pamiętać o tym, że policjanci nie dzwonią i nie pobierają od nikogo pieniędzy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 112.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
5
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
10%
Smuci
1
5%
Złości
12
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group