Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7292
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejka do władzy

Sobota, 20 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 21:53
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Przedstawiamy kandydatów do parlamentu z powiatu jeleniogórskiego.

Jeleniogórska rzecznik konsumentów Jadwiga Reder--Sadowska, będzie ubiegała się o mandat poselski z listy SLD.

Z terenu powiatu jeleniogórskiego w wyborach parlamentarnych będą kandydowały 23 osoby. Platforma
Obywatelska wystawiła do Sejmu 3 osoby. To prodziekan Akademii Ekonomicznej Marek Obrębalski, wizytator kuratorium oświaty Beata Sawicka oraz były nadleśniczy ze Szklarskiej Poręby – Krzysztof Bałazy.

Jednego kandydata mniej wystawiła Liga Polskich Rodzin. O miejsce w Sejmie będą ubiegać się Tomasz Rola – radny sejmiku dolnośląskiego, oraz Andrzej Szustak.
PiS ma na liście 24 kandydatów, w tym 2 z powiatu jeleniogórskiego. Są to: przedsiębiorca, były nauczyciel i leśnik Ireneusz Łojek oraz student fizyki i właściciel salonu optycznego Wojciech Leszczyk.

Na liście kandydatów SLD nie mogło zabraknąć ministra obrony narodowej Jerzego Szmajdzińskiego. Jest też Piotr Paczóski – broker ubezpieczeniowy i Jadwiga Reder-Sadowska – rzecznik konsumentów. Partię tę reprezentuje też Maciej Jabłoński z Piechowic.

Samoobrona wystawiła do wyborów szefa stowarzyszenia bezrobotnych Janusza Jędraszkę z Jeleniej Góry i radnego powiatowego, byłego posła Ryszarda Nowaka (dawniej był w Unii Pracy, PSL i Porozumieniu Centrum).
Z Partii Demokratycznej kandydują Radosław Pluciński i Władysław Polak (pierwszy Polak urodzony po wojnie w Jeleniej Górze), a z PSL – Zbigniew Jurek i Zbigniew Gotowała.

Na liście kandydatów do Sejmu Domu Ojczystego są Roman Czarnecki i Krystyna Kontor z Mysłakowic, Renata Kasprowicz-Pluta z Jeżowa Sudeckiego i radny Jeleniej Góry Grzegorz Niedźwiecki (kiedyś w Samoobronie).
W wyborach do Senatu z LPR kandyduje Ryszard Matusiak, obecny senator, były przewodniczący regionalnej „Solidarności”. SLD reprezentuje prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak, a PiS – były senator Tadeusz Lewandowski. Pozostałe partie nie mają kandydatów do Senatu z naszego powiatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
433
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group