Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7744
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Kolej bez przyszłości?

Sobota, 29 czerwca 2013, 8:35
Aktualizacja: 8:44
Autor: Org
"Przyszłość kolei na Dolnym Śląsku" – to temat konferencji, która w czwartek (27.06.) odbyła się w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Kolei Dolnośląskich, Przewozów Regionalnych oraz posłanka Marzena Machałek i Jerzy Zieliński sekretarz Miasta Bolesławiec. Niestety, mimo zaproszeń, zabrakło m.in. przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, PKP PLK czy PKP InterCity.

Podczas spotkania poruszono tematy związane m.in. z modernizacją linii 283 Jelenia Góra-Lwówek Śląski- Zebrzydowa-Ławszowa, linii 279 Lubań- Węgliniec, jako tak zwanego korytarza zachodniego łączącego Jelenią Górę ze Szczecinem oraz linii 289 z Legnicy do stacji Rudna Gwizdanów. Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych dodatkowo wyraził swoje niezadowolenie w związku z planowaną na przyszły rozkład jazdy 2013/14, likwidacją lub ograniczeniem pociągów InterREGIO "Galicja" relacji Jelenia Góra- Kraków, InterREGIO "Łużyce" relacji Węgliniec- Kraków, InterREGIO "Szczeliniec" relacji Białystok- Międzylesie oraz TLK "Wrocławianin" relacji Legnica- Warszawa Wschodnia.

Przedstawiciele Przewozów Regionalnych wyrazili swoje ubolewanie nad trwającą od lat degradacją spółki na rzecz Kolei Dolnośląskich w naszym województwie, przejawiającą się m.in. poprzez likwidację kas biletowych PR, sekcji pasażerskich oraz zwolnienia pracowników bez możliwości ubiegania się o podobne stanowiska pracy w spółkach konkurencyjnych (Koleje Dolnośląskie, PKP InterCity).

- W trakcie spotkania uczestniczący w rozmowie naczelnik Działu Organizacji Przewozów Kolei Dolnośląskich poinformował nas, że zamówienia na połączenia na linii Jelenia Góra- Lwówek Śląski jak i na linii Lubań- Węgliniec zostały złożone, dzięki czemu pojedziemy w przyszłym roku nadal do Lwówka, a mieszkańcy Lubania odzyskają dogodne połączenia kolejowe z Wrocławiem w ilości czterech par trasą przez Gierałtów i Węgliniec – relacjonuje Grzegorz Oleś z Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych. Niestety to jedyne odpowiedzi, jakie mogliśmy usłyszeć na pytania zadane podczas spotkania. Z powodu braku osób, którym na kolei powinno zależeć najbardziej, reszta pozostaje nadal odpowiedzi – dodaje Grzegorz Oleś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group