Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7393
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolędowanie z wielką klasą

Środa, 20 grudnia 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Kolędowanie z wielką klasą
Fot. rylit
Ponad trzydziestu wykonawców kolęd, pastorałek i piosenek w świątecznych klimatach pokazało swoje umiejętności na scenie jeleniogórskiego Młodzieżowego Domu Kultury.

Były także recytacje wierszy związanych ze świąteczną tematyką. Cała prezentacja utalentowanych uczniów, na co dzień uczęszczających do pracowni MDK oraz zaproszonych gości, trwała ponad dwie godziny.

Kolędowanie w MDK to już tradycja. Co roku spotykają się tu dzieci, ich rodziny i zaproszeni goście, aby wspólnie pośpiewać najpiękniejsze bożonarodzeniowe melodie. W latach ubiegłych takie spotkania miały charakter konkursu, od dwóch lat zrezygnowano z tej formy.
– Wykonawcami są nasze dzieci, a nie jak było to do niedawna – uczestnicy konkursu z różnych szkół. Natomiast pozostali to zaproszeni goście – tłumaczy Danuta Sitek, dyrektorka MDK.

W tym roku popis wokalnych umiejętności dała Schola z kościoła św. Erazma i Pankracego z Jeleniej Góry. Razem na scenie pojawiło się ponad trzydziestu wykonawców. Wszyscy obdarowani zostali świątecznymi prezentami.
– Dzieci otrzymały ozdoby choinkowe, słodycze i niespodzianki – dodaje Danuta Sitek.

Młodzi artyści rozgrzali serca wszystkich zaproszonych. Dużym zaangażowaniem wykazali się również nauczyciele – wychowawcy, którzy pomagali w przygotowaniu się młodych do tego wystąpienia. Całe spotkanie zakończył występ rodzeństwa Mateusza i Agnieszki, którzy sami w domu przygotowali podkład muzyczny. Przy jego dźwiękach wszyscy obecni śpiewali kolędy.

Kolędnicy z MDK, z którymi na co dzień pracuje muzyk i instruktor Wiesław Kowalewski, odwiedzili także siedzibę Polskiego Czerwonego Krzyża w Cieplicach, gdzie zaśpiewali i zagrali w świątecznych klimatach zaproszonym przez PCK gościom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group