Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2744
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolędowali u Hauptmanna

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 grudnia 2006, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
Na balkonie i na dostawkach musieli usiąść liczni gości, którzy przybyli na koncert kolęd do domu noblisty w Jagniątkowie.

Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna zaprosiło Chór Ekumeniczny Parafii Luterańskiej kościółka Wang w Karpaczu.

W zabytkowych wnętrzach willi Wiesenstein (Łąkowy Kamień) udekorowanej ozdobami świątecznymi pochodzącymi ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego i Stefana Kaysera, licznie zgromadzeni goście wysłuchali kilkudziesięciu tradycyjnych kolęd polskich i najbardziej znanych światowych melodii związanych z Bożym Narodzeniem.

W przerwach między występami można było usłyszeć opowieść o historii danej kolędy oraz poznać tradycje z nią związane.

Świąteczny nastrój, w który wprowadził widzów koncert mógł zakłócić jedynie brak za oknami zimowego krajobrazu, związanego ze Świętami Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jaeger 18-12-2006 18:10
Dom Hauptmanna zaczyna powoli zapisywać się w życie kulturalne naszej kotliny. Byłem tam na kilku koncertach a także spotkaniach z ciekawymi ludzmi.Szkoda jednak że takie imprezy odbywaja się tak rzadko.Wydaje mi sie że mozna zrobić więcej.Na razie jest to minimalizm i dawanie głosu.A tematów jest na tony.
~Anna 20-12-2006 13:40
Byłam bardzo zauroczon koncertem chóru ekumenicznego. Podobały mi się, jak i moim znajomym kolędy, a w szczególności pieśni afrykańskie. Byłabym zadowolona, gdyby chór był częstszym gościem Domu Hauptmanna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group