Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13321
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KOD organizuje się

Czwartek, 13 lutego 2020, 7:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 lutego 2020, 13:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KOD organizuje się
Fot. Przemek Kaczałko
Przedstawiciele jeleniogórskiej grupy Komitetu Obrony Demokracji znaleźli się we władzach regionalnych KOD. Podczas konferencji prasowej podsumowali dotychczasowe działania i opowiadali o planach na przyszłość. Jednocześnie deklarują poparcie dla Małgorzaty Kidawa–Błońskiej z PO w nadchodzących wyborach prezydenckich.
KOD Jelenia Góra miewa się dobrze - walczymy dalej o demokrację. Po podpisaniu "ustawy kagańcowej" jesteśmy na skraju Unii Europejskiej. 80 procent Polaków jest za pozostaniem w Unii, a słowa Tuska o Polexicie potwierdzają się - uważa Tadeusz Waliczek, przewodniczący KOD Jelenia Góra.

Po okresie wewnętrznych nieporozumień organizacja wybrała nowe władze, odcięła się też od Mateusza Kijowskiego. Jak zapewniają przedstawiciele jeleniogórskiego KOD-u, mają ponad 50 aktywnych członków płacących regularnie składki.

Każda komórka władz w regionie jest obsadzona ludźmi z KOD Jelenia Góra. Sekretarzem zarządu regionalnego został Marek Mikrut, delegatami na krajowy zjazd: Irena Szelągowska, Adam Życiniec i Tadeusz Waliczek, członkami regionalnej Komisji Rewizyjnej Izabela Zobel (przewodnicząca) i Irena Czorycka, a przewodniczącym Sądu Koleżeńskiego Tadeusz Titow - wymienia T. Waliczek.
Mamy pewne problemy z regionalnymi grupami, w niektórych miejscowościach ludzie boją się zakładać grupę KOD, bo są pod presją... Nie każdy chce się pokazać, ale na nasze spotkania przychodzą lekarze, notariusze, prawnicy, którzy wolą wspierać nas po cichu - powiedział Marek Mikrut, sekretarz władz regionalnych KOD.

Działacze KOD-u wystosowali też do partii opozycyjnych propozycję paktu o nieagresji, aby ich kandydaci "nie kopali dołków pod sobą", a w drugiej turze wyborów poparli kontrkandydata Andrzeja Dudy. Jednocześnie liczą, że będzie to Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej.

Podsumowując dotychczasowe działania działacze wymieniali szereg protestów przeciwko działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości, udział w Marszu Wolności, Marszu Tysiąca Tóg, Czarnym Marszu, kampaniach wyborczych, strajku nauczycieli, czy służb mundurkowych w związku z ustawą dezubekizacyjną. Była też mowa o akcjach związanych z samospaleniem Piotra Szczęsnego, czy po morderstwie na Pawle Adamowiczu. Ponadto KOD organizował spotkania w Jeleniej Górze z sędzią Igorem Tuleyą, czy Lechem Wałęsą.

W najbliższym czasie ma się odbyć spotkanie z płk. Adamem Mazgułą oraz Władysławem Frasyniukiem.

Twoja reakcja na artykuł?

21
18%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
23
19%
Złości
71
60%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (128)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group