Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3023
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Kocie manipulacje uczniów „siódemki”

Wtorek, 29 kwietnia 2008, 12:40
Aktualizacja: 12:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Kocie manipulacje uczniów „siódemki”
Fot. Archiwum
Pojechali do Miedźnej na Śląsku by bronić słabszych i spróbować tortu Baby Jagi. Przeżyli niezapomniane emocje i jako jedyna grupa teatralna z Dolnego Śląska, wystąpili przed ogólnopolską publicznością. Mowa o grupie teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze.

Paulina Mrozik, Ewa Olczak, Oskar Doruch i Michał Modliński to czteroosobowy zespół, który wystąpił gościnnie na tegorocznym XI Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych „O tort Baby Jagi - Miedźna 2008” na Woli w województwie śląskim.

Na festiwal zostali wytypowani i zaproszeni przez Mariannę Korkosz, dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Miedźnej. Wystawili tam sztukę zatytułowaną „Kot”, poruszające kwestię manipulacji i presji, którą stosują silniejsi wobec słabszych.

– Młodzi aktorzy grali na przemian dwie role. W postać rappera wcielił się Oskar Doruch, który grał również kota, a Michał Modliński jako kolega z podwórka został przez swoją koleżankę mianowany psem. Metamorfozy odbyły się bez zmiany kostiumów i dokonały się samą grą aktorską. Dzięki tak pomyślanym podwójnym rolom otrzymujemy niejako ciąg dalszy historii. Widzimy walkę prowadzoną przez pokolenie dorosłych, które broni swojej racji, uciekając się do podobnych, ale jeszcze bardziej wyrafinowanych manipulacji – mówi Piotr Grosman, opiekun młodzieży.

Grupa teatralna z „siódemki” zaistniała po raz pierwszy na scenie poza Jelenią Górą podczas VI Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dziecięcych "Miniatury 2005" w Opolu, a następnie na XI Ogólnopolskim Festiwalu „Maj teatralny – Zamość 2007”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group