Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2410
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kobiecość na zdjęciach w aromacie czekolady

Środa, 11 lutego 2009, 19:36
Aktualizacja: 19:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kobiecość na zdjęciach w aromacie czekolady
Fot. TEJO
Jak przedstawić abstrakcyjną kokieterię za pomocą obrazu fotograficznego? Wiedzą o tym Agnieszka Kwiatkowska oraz Karolina Alicja Duda, które dziś w Galerii Czekoladowej pochwaliły się swoimi niepowtarzalnymi, bardzo kobiecymi kadrami.

Wystawa „Kokieteria” wpisuje się klimatem w atmosferę nadchodzących walentynek. Ale zdjęcia przedstawione przez autorki nie są nawet porównywalne z kiczowato-komercyjnymi przedstawieniami tematyki uczuć.
Subtelne, monochromatyczne kadry ujmują z jednej strony prostotą kompozycji, z drugiej – przedstawieniem tematu. Poetyckie scenerie z odrobiną sensualizmu prowokacyjnie pokazują męskiej części oglądających przekonującą mowę ciała kobiet.
Na kilku fotografiach autorki sportretowały siebie same. Są też inne bohaterki zdjęć, które dziś pojawiły się na wernisażu w gościnnych wnętrzach Galerii Czekoladowej.

Wystawę otworzył gospodarz obiektu Dariusz Goetz podkreślając raz jeszcze, że jego lokal jest otwarty dla młodych twórców. Autorki dziękowały za przyjęcie. Przekazały także ukłon w stronę osób, które wcześniej udostępniły im plenery do fotografii. Agnieszka i Karolina Alicja to na co dzień uczennice Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. Pierwsza uczy się w klasie o profilu szkła artystycznego, druga – snycerstwa.

Wernisaż zaczął się dość nietypowo, bowiem każde zdjęcie było zakryte kartką z anonimowego autorstwa cytatem, który nawiązywał do tematyki wystawy. „Wspomnienie jest pomostem między wczoraj a dziś. To wszystko. Nie trzeba się w tym dopatrywać niczego więcej. Mówię: czas to minuty spędzone z panem. Nic więcej”. Kiedy publiczność poczytała te myśli, autorki odsłoniły prace. Oglądało je wyjątkowo liczne grono osób, głównie z cieplickich „Rzemiosł” z dyrekcją placówki na czele. Kontemplując kokieteryjne sceny można było skosztować specialite de la maison, czyli pysznej gorącej czekolady.

Wystawa będzie czynna do końca marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group