Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 12240
Zalogowanych: 86
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JANOWICE WIELKIE: Klub Wędrowca na szlaku

Wtorek, 28 września 2010, 7:57
Aktualizacja: 7:58
Autor: MT
JANOWICE WIELKIE: Klub Wędrowca na szlaku
Fot. MT
Po wakacyjnej przerwie na ciekawe trakty regionu wyruszył Klub Wędrowca działający przy Szkole 707 w Karpaczu.

Najmłodsi uczniowie (od zerówki do klasy drugiej) pod opieką Ireny Panowicz odwiedzili Rudawy Janowickie oraz Zamek Bolczów, do którego doszli ścieżką edukacyjno-przyrodniczą.

Dzieci najpierw dowiedziały się kilku ciekawostek o samej miejscowości. Później wycieczka poszła aleją wysadzaną unikatowymi w Polsce drzewami: jarząbami szwedzkimi. Żółty szlak poprowadził wędrowców w dalszą część trasy. Dzięki tablicom poznali wiele interesujących wiadomości o przyrodzie. Spotkali cyklistów, a na skałkach zauważyli wspinających się ludzi, którzy opowiedzieli nieco o swojej pasji.

W zamku Bolczów – niespodzianka: na wycieczkowiczów czekali ludzie przebrani w stroje średniowieczne z instrumentami z epoki. Był krótki koncert. Opiekunka grupy, Irena Panowicz, opowiedziała wycieczkowiczom legendę związaną z powstaniem zamku i Janowic Wielkich. Dzieci ułożyły też swoje opowiadanie. Nie zabrakło ogniska. Teraz z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
564
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
11%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
49%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Dziś dzięki systemowi zmieniają świat
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Wypadek w Rybnicy – efekt domina
 
112
Po alkoholu spowodował wypadek na Wolności
 
Kultura
Jelenia Góra i Karkonosze na 1 miejscu w Polsce!
 
Karkonosze
W Szklarskiej Porębie nie ma żadnych zakazów
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group