Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8804
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kłopoty organizacyjne pogotowia i szpitala

Sobota, 18 kwietnia 2020, 6:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 6:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kłopoty organizacyjne pogotowia i szpitala
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego, uzgodnioną z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego w piątek (17.04) pracę na stanowisku pełniącego obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej miał rozpocząć Nikolaj Lambrinow, obecny dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Delegowanie Nikolaja Lambrinowa podyktowane było koniecznością wzmocnienia szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze, w celu walki z pandemią.
Niestety, krótko po przekazaniu wiadomości otrzymaliśmy informację o wykryciu ogniska zakaźnego w Pogotowiu Ratunkowym w Jeleniej Górze. Potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z ratowników medycznych, u którego zakażenie przebiegało dotychczas bezobjawowo. W związku z tym grupa około 50 osób z personelu Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, włącznie z ratownikami i kierownictwem jednostki została objęta kwarantanną - poinformował Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.
Kwarantanna dotyczy również dyrektora Pogotowia Nikolaja Lambrinowa. Bezzwłocznie wykonane zostaną testy potwierdzające lub wykluczające zakażenie koronawirusem w załodze pogotowia - zapewnia rzecznik.

Jak zapewniają władze województwa, Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze utrzymuje swoje działanie w czterech powiatach i zapewnia pomoc medyczną mieszkańcom Kotliny Jeleniogórskiej. Zespoły stacjonujące w Kamiennej Górze zostaną wsparte jednostkami Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu. Ratownicy jeleniogórskiego pogotowia będą do interwencji wyjeżdżać w pełnym zabezpieczeniu ochronnym.

W tym momencie sytuacja jest dynamiczna, robimy wszystko aby zapewnić sprawne funkcjonowanie jeleniogórskiego pogotowia - podkreśla M. Nowakowski.
Po otrzymaniu wyniku testu przeprowadzonego u dyrektora pogotowia i wykluczeniu zakażenia koronawirusem, Nikolaj Lambrinow będzie mógł objąć kierownictwo w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. O dalszym rozwoju sytuacji oraz o podejmowanych decyzjach będziemy na bieżąco informować. Cała sytuacja pokazuje, jak trudna i wymagająca jest walka z nieprzewidywalnym zagrożeniem, które stanowi epidemia koronawirusa - dodał rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

3
3%
Cieszy
1
1%
Hahaha
1
1%
Nudzi
10
10%
Smuci
5
5%
Złości
80
80%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group