Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5930
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kłopoty finansowe jeleniogóskiego schroniska

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 25 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:54
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W schronisku przebywa ponad sto psów i kilkadziesiąt kotów, choć miejsc jest dwa razy mniej. - Tyle zwierząt jeszcze zimą nie mieliśmy. Ludzie porzucają czworonogi, przywiązują je do płotu przy Spółdzielczej i problem spada na nas. Póki co oddajemy chętnym psy za 20 złotych, ale wkrótce będziemy musieli pobierać znacznie więcej pieniędzy - mówi Eugeniusz Ragiel.

Powód? Od stycznia schronisko zobowiązane jest do pobierania zwiększonej do 22 procent stawki podatku VAT za swoje usługi. Podrożały przez to leki i utrzymanie bezpańskich zwierząt. Tak wymyślił ustawodawca kierując się przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej.
W niektórych schroniskach za zabranego czworonoga, po dodaniu kwoty podatku, za czworonoga już trzeba zapłacić nawet 60 złotych. - Jeśli do tego dojdzie, na pewno będzie znacznie mniej chętnych na przejęcie psów i kotów - obawiają się pracownicy schroniska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~{prezes} 25-01-2005 16:22
Oddac zawartość schronisk Chinskim restauracjom na terenie JG i problem zniknie z obupulną korzyścią dla mieszkańców i restauratorów !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group