Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9643
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Klisza pamięci” wróci na scenę

Poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 9:05
Aktualizacja: 20:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Klisza pamięci” wróci na scenę
Fot. TEJO
Owacją na stojąco zakończył się wczoraj drugi pokaz „Kliszy pamięci”, sztuki przygotowanej przez uczestników warsztatów „Lato w teatrze”. Tym samym dobiegła końca tegoroczna edycja scenicznej przygody, w której wzięło udział w sumie ponad 100 jeleniogórzan.

Najpierw Jeleniogórskie Centrum Kultury z „Histeryją”, później Zdrojowy Teatr Animacji z „Pluskaniem, chlapaniem, Cieplic odwiedzaniem”, a na koniec Teatr Norwida – beneficjent i koordynator projektu Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego w Warszawie – z „Kliszą pamięci”. Warsztaty trwały od 6 lipca przez sześć tygodni.

– Pozwoliły młodym ludziom na poznanie tajników teatru oraz dały im chwilę, w której mogli poczuć się jak adepci tej trudnej sztuki – powiedział Tadeusz Wnuk, aktor Teatru Norwida i koordynator „Lata w teatrze”.
Tegoroczne hasło projektu „Pamięć, tożsamość, tradycja” pozwoliło jego organizatorom na ugruntowanie wśród młodzieży lokalnej tożsamości. JCK i Teatr im. Norwida – w różny sposób – zainspirowały się dziejami osadnictwa polskiego w Jeleniej Górze. Zdrojowy Teatr Animacji sięgnął po cieplickie bogactwo – wodę termalną. Tu lekcja historii została połączona została z praktycznym poznawaniem Cieplic i jego walorów.

Te wakacje w teatrze pozostaną niezapomniane dla młodzieży i prowadzących zajęcia. Ich koniec nie oznacza rozstania się ze sceną. – Działalność edukacyjna teatru będzie w nadchodzącym sezonie jednym z priorytetów wśród zadań placówki – zapowiadają Bogdan Koca, dyrektor TN i Tadeusz Wnuk. Już teraz wiadomo, że „Klisza pamięci” wróci na deski w październiku. Jeszcze nie wiadomo przy jakiej okazji, ale przedstawienie zostanie wystawione jeszcze raz.

Wczoraj Grażyna Tabor, Jacek Paruszyński i Tadeusz Wnuk podziękowali młodzieży i innym uczestnikom projektu za wkład wniesiony do przygotowania „Kliszy pamięci”. Każdy złożył autograf na teatralnych afiszach a całość zwieńczyła pamiątkowa fotografia. W projekcie wzięli udział: Sylwia Gałuszka. Klaudia Kawarska, Paulina Zielińska, Bartosz Czarnecki, Marta Banach, Helena Markowska, Wojciech Polak, Dominika Winiarz, Natalia Lipka, Przemysław Piskozub, Anna Paruszyńska, Patrycja Wiśniewska, Dominika Świerad, Aleksandra Woźniak, Dominik Górski, Łukasz Kwiliński, Weronika Kołodziejska, Dagmara Niemiec, Joanna Kowalska, Martyna Rudnicka, Marzena Malitowicz, Mateusz Brodowski, Agnieszka Mirek, Tomasz Bojęć i Natasza Sołtanowicz. Opiekę pedagogiczną sprawowały Barbara Paruszyńska oraz Jolanta Meres.

Nam pozostaje podziękować Państwu za śledzenie przebiegu trzech turnusów warsztatów „Lato w teatrze”, których patronem medialnym był portal i tygodnik „Jelonka.com”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
870
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group