Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7999
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Klątwa nad Łazienkowską

Sobota, 27 czerwca 2009, 7:37
Aktualizacja: Niedziela, 28 czerwca 2009, 7:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Klątwa nad Łazienkowską
Władze miasta zapewniały, że odbudowa basenu w Sobieszowie to pewnik...
Fot. TEJO/K. Piotrowski, Archwiwum
Firma Terra Trading z Poznania do niedawna zainteresowana budową basenu w Sobieszowie, zapowiadała zakończenie prac przygotowawczych do grudnia tego roku. Teraz chce zrezygnować z dzierżawy i inwestycji, a zamierza wybudować apartamentowce na nieużytkach przy ul. Nowowiejskiej.

O tym, że firma Terra Trading z Poznania, która miała wybudować basen w Sobieszowie przy ulicy Łazienkowskiej, chce zrezygnować z realizacji inwestycji oraz z dzierżawy samego gruntu pierwsze sygnały pojawiły się kilka dni temu.

W miniony wtorek na spotkaniu komisji rozwoju rady miasta przedstawiciele Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa zostali poinformowani przez prezesa firmy Terra Trading z Poznania, Władysława Szebiotko, że firma wycofuje się z planów inwestycyjnych w Sobieszowie, i swoje działania będzie teraz skupiała wokół uzyskania możliwości budowy apartamentowców przy ulicy Nowowiejskiej. Pełnomocniczka firmy potwierdziła nam tę informację.

– Zanim dostaliśmy decyzję o warunkach zabudowy spółka Wodnik nie mówiła nam nic o braku możliwości odbioru ścieków z planowanego obiektu. Teraz dowiedzieliśmy się, że odbiór ścieków przez firmę Wodnik w takiej ilości, jaka byłaby koniecznie jest niemożliwy i trzeba byłoby rozbudować całą instalację kanalizacyjno-ściekową, co z kolei niosłoby za sobą dodatkowe koszty – mówi Regina Jankowska, pełnomocnik firmy Terra Trading z Poznania.

W związku z powyższym firma Terra Traing z Poznania rezygnuje z inwestowaniu na tym terenie. W najbliższym czasie planujemy spotkać się z prezydentem. Potwierdzam, że inwestor jest skłonny wycofać się z tej inwestycji co najmniej do 2012 roku, i do czasu kiedy pojawią się lepsze warunki kredytowania.

Jak mówi Wiesław Tomera, przewodniczący Komisji Rozwoju Rady Miasta w Jeleniej Górze rezygnacja z inwestycji na tym terenie wszystkich dotychczas zainteresowanych osób, może być również związana z brakiem dostępu do wód termalnych.
– Nad tym miejscem zawisło jakieś fatum – usłyszeliśmy od szefa komisji. Tam potrzebny jest inwestor, który przystąpi do inwestycji z dużą gotówką i będzie miał z góry założony plan działania.

Jak się dowiedzieliśmy ta sama firma zakupiła nieruchomość przy ulicy Nowowiejskiej po prawej stronie między Pałacem Paulinum a Komendą Miejską Policji, gdzie zamierza wybudować apartamentowce. I na rzecz inwestycji na Nowowiejskiej zrezygnowała z budowy basenu w Sobieszowie.

Miałby to być eleganckie zabudowania z widokiem na staw. W realizacji tej inwestycji również pojawiły się problemy. Zgodnie z planem zagospodarowania mógłby tam powstać na wysokość 2,5 kondygnacji. Inwestor chce jednak wybudować budynek czteropiętrowy, na co nie chcą zgodzić się władze miasta. Temat ma zostać poddany dyskusji ponownie 7 lipca na sesji rady miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group