Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14614
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Klaster Edukacyjny na rzecz regionu

Środa, 30 stycznia 2019, 8:03
Aktualizacja: Czwartek, 31 stycznia 2019, 6:22
Autor: Wanda Kozyra, Paweł Domagała
Region: Klaster Edukacyjny na rzecz regionu
Fot. Użyczone
W siedzibie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. w Kamiennej Górze odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej Strefowego Klastra Edukacyjnego.

Tadeusz Rycharski, prezes Strefy, powitał zebranych oraz przedstawił nowe przepisy prawa dotyczące funkcjonowania stref ekonomicznych w Polsce oraz zadania zarządzającego obszarem gospodarczym KSSEMP.

Kierownik Klastra Wanda Kozyra Klastra przedstawiła wnioski, wynikające z dotychczasowej realizacji planu pracy w roku 2018, wyniki raportu badania ankietowego, które miało na celu zdiagnozowanie oraz prognozowanie potrzeb pracodawców strefowych odnośnie kwalifikacji i umiejętności w kontekście prowadzonej (planowanej) przez nich polityki zatrudnienia.

Następnie Dagmara Gęborys - wiceprezes Strefy przedstawiła propozycję nowego Regulaminu Strefowego Klastra Edukacyjnego wraz z planem pracy przyjętym do realizacji w 2019 r. W trakcie obrad toczyła się dyskusja dotycząca współpracy, realizacji nowych projektów, promowania szkół zawodowych i firm strefowych. Jedną z propozycji, było skierowanie zaproszenia przez Pawła Domagałę – naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu UM w Jeleniej Górze - przedstawicieli KSSEMP do aktywnego włączenia się w realizację „Gry miejskiej”, mającej na celu promowanie jeleniogórskich placówek oświatowych, w tym ponadgimnazjalnych szkół zawodowych.

Zaproszeni do współpracy członkowie Strefowego Klastra Edukacyjnego otrzymali akty powołania do Rady Programowej. W trakcie podsumowania obrad przyjęte zostały wnioski dotyczące dalszej współpracy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group