Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 6893
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: „Kino za rogiem” w Kowarach zaprasza od piątku

Wtorek, 25 listopada 2014, 9:20
Aktualizacja: 9:22
Autor: Mea
Kowary: „Kino za rogiem” w Kowarach zaprasza od piątku
Fot. Organizatorzy
Małe kina przeżywają swoją drugą młodość. – Chcieliśmy zaproponować naszym mieszkańcom filmy w dobrej jakości – mówił Dariusz Kaliński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Uroczyste otwarcie „Kina za rogiem” odbędzie się 28 listopada o godz. 12.00 w Sali MOK–u przy ul. Szkolnej 2. Wstęp jest wolny.

Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz realizatorzy projektu "Kino za Rogiem" są inicjatorami utworzenia małego kina w Kowarach.

- W dobie multikin i Internetu, z pomocą którego użytkownicy oglądają filmy w słabej jakości, dołączyliśmy do ogólnopolskiej inicjatywy „Kina za rogiem”, by zaproponować kowarzanom oglądanie produkcji w dobrej jakości – mówił Dariusz Kaliński.

MOK kupił 20 foteli kinowych, rzutnik i ekran o wielkości 3,5 m na 2 m, które zostały zamontowane w jednej z sal ośrodka. Już jest planowane poszerzenie kina do 40 miejsc. Koszt inwestycji to 60 tys. zł, z czego 20 tys. zł dołożyła Rada Miejska Kowar. Wkład własny ośrodka wyniósł 35 tys. zł, resztę pozyskano od sponsorów.

- Na stronie internetowej „Kina za rogiem” są m.in. filmy z różnych festiwali, europejskie kino akcji oraz klasyka polskiego kina po rekonstrukcji cyfrowej. Takie też produkcje będziemy emitować – powiedział dyrektor.

W pierwszym dniu działalności kina od rana na seanse przyjdą: dzieci z kowarskich szkół podstawowych na „Nowe Przygody Mikołajka”, przedszkolaki na bajki oraz licealiści na „Dziewczynę z szafy”. O godz. 12.00 będzie oficjalne otwarcie, podczas którego rozdane zostaną bilety na pozostałe seanse, gdyż sala może pomieścić maksymalnie 35 osób. O godz. 17.00 zostanie wyświetlony film „Broken”, a na godz. 18.30 zaplanowano spotkanie z senatorem Józefem Piniorem, będącym pierwowzorem bohatera filmu „80 milionów”. Obraz ten zostanie wyemitowany o godz. 19.00.

- Planujemy organizować trzy seanse w tygodniu. Bilet będzie kosztowal 5 zł. Jesteśmy otwarci na propozycje od mieszkańców, które z filmów dostępnych na stronie inicjatora programu, chcieliby zobaczyć. Jeśli zbierze się grupa osób, które w inne dni chciałyby skorzystać z kina, również będziemy je udostępniać – podkreślał Dariusz Kaliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group