Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10351
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kilińskiego się sypie

Sobota, 31 stycznia 2009, 8:40
Aktualizacja: 8:40
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kilińskiego się sypie
Fot. TEJO
Peryferyjna uliczka, przy której za kilkanaście miesięcy powstanie centrum handlowe, dziś miejscami przypomina slumsy. Być może budowa obiektu podniesie jej rangę.

Chodzi o ulicę Kilińskiego, przy której przez lata istniało targowisko miejskie. Dziś wiele kamienic przy tym trakcie to ruiny, które nadają się tylko do rozbiórki. Tak jest, na przykład, z budynkiem dawnej stolarni. Od kilku lat wejście do sypiącego się domu grozi tragedią. Niewiele trzeba, aby budynek się zawalił. I podzielił los innej rudery, która straszyła blisko skrzyżowania z ulicą Kubsza. Zabezpieczoną drewnianym „tunelem” przed spadającym na głowy tynkiem ruinę niedawno rozebrano.

Tereny po magazynach byłej Fampy od kilku lat zieją pustką i czekają na chętnego. Brakuje jednak zainteresowanych inwestycją w tym miejscu. Nie zachęca do tego sąsiedztwo kanału Młynówka. „Smródka” wciąż czeka na rewitalizację. Uporządkowanie tego miejsca i urządzenie tam bulwaru to jeden z ważniejszych punktów programu obecnej ekipy rządzącej. Jak na razie niewiele się tam jednak zmienia.

Nadzieją dla tej części miasta pozostaje Focus Mall, centrum handlowe, którego – jeśli wierzyć zapowiedziom – pierwsze zarysy pojawią się już wiosną. Inwestor, spółka Parkdrigde, zapowiedział, że zajmie się także modernizacją fragmentu samej ulicy Kilińskiego. Już dziś spory tu ruch samochodów: kierowcy omijają w ten sposób zatłoczone centrum miasta. Tędy też dojeżdżają do parkingu wielopoziomowego przy ul. Pijarskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
84
Nigdy
25%
Rzadko
46%
Czasami
15%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group