Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5246
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kilińskiego się sypie

Sobota, 31 stycznia 2009, 8:40
Aktualizacja: 8:40
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kilińskiego się sypie
Fot. TEJO
Peryferyjna uliczka, przy której za kilkanaście miesięcy powstanie centrum handlowe, dziś miejscami przypomina slumsy. Być może budowa obiektu podniesie jej rangę.

Chodzi o ulicę Kilińskiego, przy której przez lata istniało targowisko miejskie. Dziś wiele kamienic przy tym trakcie to ruiny, które nadają się tylko do rozbiórki. Tak jest, na przykład, z budynkiem dawnej stolarni. Od kilku lat wejście do sypiącego się domu grozi tragedią. Niewiele trzeba, aby budynek się zawalił. I podzielił los innej rudery, która straszyła blisko skrzyżowania z ulicą Kubsza. Zabezpieczoną drewnianym „tunelem” przed spadającym na głowy tynkiem ruinę niedawno rozebrano.

Tereny po magazynach byłej Fampy od kilku lat zieją pustką i czekają na chętnego. Brakuje jednak zainteresowanych inwestycją w tym miejscu. Nie zachęca do tego sąsiedztwo kanału Młynówka. „Smródka” wciąż czeka na rewitalizację. Uporządkowanie tego miejsca i urządzenie tam bulwaru to jeden z ważniejszych punktów programu obecnej ekipy rządzącej. Jak na razie niewiele się tam jednak zmienia.

Nadzieją dla tej części miasta pozostaje Focus Mall, centrum handlowe, którego – jeśli wierzyć zapowiedziom – pierwsze zarysy pojawią się już wiosną. Inwestor, spółka Parkdrigde, zapowiedział, że zajmie się także modernizacją fragmentu samej ulicy Kilińskiego. Już dziś spory tu ruch samochodów: kierowcy omijają w ten sposób zatłoczone centrum miasta. Tędy też dojeżdżają do parkingu wielopoziomowego przy ul. Pijarskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group