Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7138
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiermasz z Gwiazdką

Wtorek, 20 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 19:22
Autor: konrad
Jelenia Góra: Kiermasz z Gwiazdką
Fot. goral
Jeleniogórskie Centrum Kultury po raz kolejny przygotowało kiermasz tego wszystkiego co piękne i kojarzy się ze świętami. W sali Nowej i restauracyjnej Relaksu przy ulicy 1 Maja kupowano aniołki na choinki, kafle malowane w świąteczne wzory, ozdoby choinkowe ze słomy, witrażyki z agatów w kształcie aniołków.

Oraz dziesiątki innych przedmiotów, które cieszyły oko, a myśl, że mogą stanąć w świątecznej izbie lub zawisnąć na choince nęciła każdego, kto w niedzielę pojawił się w JCK. Były też rzeczy z pozoru nie związane ze świętami. Biżuteria robiona przez młode jeleniogórzanki była również świąteczna, kolczyki z bałwankami czy wisiorki z aniołkiem.

Obok biżuterii do kupienia były wyroby z wosku, świece o różnych kształtach, ozdoby świąteczne i inne. Miód, który też był na stoisku na pewno sprawi, że kutia czy makowiec smakować będą w ten jedyny, niepowtarzalny sposób.

Jak powiedziała Maria Szubart, organizatorka kiermaszu, to propozycja dla ludzi, którzy nie chcą spędzić świąt jedynie ze sztuczną choinką i plastikowymi ozdobami. Kiermasz z Gwiazdką jest znany również poza Jelenią Górą. Przyjeżdżają wystawcy z Ziębic czy Wrocławia, a i kupujących wielu przyjechało spoza Jeleniej. Wybierali co bardziej smakowite rzeczy i szybko wieźli do domów, żeby czekały spokojnie na przyjście świąt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group