Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2882
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łomnica: Kiermasz w folwarku

Poniedziałek, 11 października 2021, 6:03
Autor: WAC
Łomnica: Kiermasz w folwarku
Fot. WAC
Wiele akcentów związanych z jesienią można było znaleźć podczas odbywającej się w miniony weekend (9-10.10) na Folwarku przy Pałacu Łomnica imprezie pt. „Dożynki i Oktober Fest”.

Sobotnio – niedzielnej imprezie, która przyciągnęła wielu mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej, ale także osób z innych części Polski oraz z Niemiec, sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Na straganach tradycyjnie nie zabrakło rękodzieła oraz specjałów kulinarnych głównie z Dolnego Śląska. Krążąc między kramami nie sposób było nie zauważyć produktów kojarzących się z jesienią. Były to między innymi: dynie, miody, orzechy, wrzosy, kompozycje kwiatowe oraz z suszonych roślin.

Imprezie handlowej towarzyszyły występy wykonującego muzykę retro w stylu lat międzywojennych zespołu jazzowego oraz warsztaty florystyczne dla dzieci. Głodni mogli się posilić potrawami z grilla.

Bardzo się cieszymy, że po tak długiej przewie spowodowanej pandemią mogliśmy zorganizować kolejny jarmark – mówi organizatorka imprezy Bożena Wysocka. - Ostatni raz spotkaliśmy się z naszymi gośćmi w 2019 roku i bardzo się za nimi stęskniliśmy. W czasie tej przerwy w folwarku przeprowadziliśmy sporo remontów i modernizacji. Nowością tego jarmarku jest nowy punkt gastronomiczny, gdzie serwowane są między innymi piwa z małych browarów, a prawdziwym hitem jest piwo dyniowe.

Twoja reakcja na artykuł?

18
64%
Cieszy
1
4%
Hahaha
4
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group