Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2193
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kiepski stan wodociągów – awarie prawdopodobne

Czwartek, 29 stycznia 2009, 12:32
Aktualizacja: 12:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kiepski stan wodociągów – awarie prawdopodobne
Fot. TEJO
Jeszcze dziś pracownicy służb miejskich usuwają skutki wtorkowej awarii na ulicy Korczaka. Pęknięta rura pozbawiła wówczas wody mieszkańców części śródmieścia i zmusiła do zamknięcia przejazdu przez ten rejon miasta.

Usuwanie uszkodzenia zaplanowano na wtorkowy wieczór, kiedy to ruch samochodowy jest mniejszy. Nie było chaosu: awarię sprawnie usunięto. Podczas prac autobusy miejskie jeździły objazdami, a ruch przez ul. Korczaka został wstrzymany.

Skutki awarii są jednak odczuwalne jeszcze dziś. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sprzątali od rana obszar przy przejściu dla pieszych w okolicy targowiska „Flora”. Ruchem kierowała policja.

Jest wielce prawdopodobne, że takie uszkodzenie może spowodować analogiczne problemy w innych rejonach śródmieścia. Wszystkiemu winien jest beznadziejny stan sieci wodociągowej na obszarze „starej” Jeleniej Góry. Wiele rur pochodzi sprzed kilkudziesięciu lat i nadaje się tylko do wymiany. Kompleksowy remont nie jest jednak możliwy, bo trzeba było rozkopać całe śródmieście. Naprawy dokonywane są podczas remontów nawierzchni ulic i chodników. Tych jest jednak za mało, aby myśleć o modernizacji całej sieci jeleniogórskich wodociągów w śródmieściu.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group